Kedinize Hangi Oyunlari Oynatıyorsunuz?

batutrx

Merhabalar herkese,

3 aylık yavru kedi (british) sahibiyim, ilk defa bir kedi sahiplendim. En sevdiği oyun şu an saklambaç gibi gözüküyor. Evin içinde pusuya yatıyor, ben bulunca da garip bir ses çıkartıp kaçıyor. Ben üzerine çok titrediğim için bir miyavlama duyduğumda hemen yanına gidip kontrol ediyordum, sanırım bundan dolayı saklandıktan sonra yanına gelmezsem sanki bir şey olmuş gibi miyav miyav kıyameti koparıyor. Güzel bir oyun ama uzun bir süre sonra beni yoruyor 😃

Otururken oynatmak için olta aldım ancak onu da hızlı bir şekilde sallamadigim veya saklamadigim sürece oynamıyor.

Top yuvarlayabilecegi bir oyun aldım arasıra birkaç kez çeviriyor.

Kedi otlu avokado şeklinde bir oyuncak aldım, hiç oynamadı.

Lazer ile oynatmayı dusundum ama psikoloji bozukluğu yapabileceğinden hiç oynatmadim.

Elimle oynatiyorum ama ilerde ısırma huyu geliştireceginden korkuyorum. (İlginç bir şekilde birkaç gecedir ben uyurken belimi ısırıyor)

Uzun lafın kısası; sizin kedinizle oynadığınız oyunlar nelerdir? İlginç, dikkatini çeken ve günlük enerjisini boşaltabilen oyunlar olarak nelere önerirsiniz?

4 CEVAP

_aleykmsl_

telefondan kedi oyunları açabilirsiniz veya evin içinde saklambaç tarzı oyunlar oynatabilirsiniz benim kedimin dikkatini sakız kabıda çekiyor fakat dikkat edilmesi gerekiyor kediler zaten genellikle pek oyuncak ile oynayan canlılar değil

Merhabalar. Kediniz için kedi tüneli alabilirsiniz. Ama güzel bir tünel olmalı. Yada top olabilir. Tek başına oynayabileceği oyunlar seçmeye çalışabilirsiniz. Lazer ile çok oynamayın. Bazen zararlı olabiliyor.

Hyacinthum

Çok elinizle oynatmayı tercih etmeyin bence. Bir süre sonra sürekli elinize ayağınıza saldırabilir.

Ben oyun için enerjim olmadığı zamanlarda toplarını kurdelelere bağlayıp bir yere asıyorum, kendi başına oynuyor.

Ben evde yokken oynaması için bunu aldım. Bununla çok uzun süre kendi vakit geçirebiliyor.

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/eastland-vantuzlu-pelus-fare-kedi-oyuncagi-6x3cm.html

Genel olarak hareket eden her şey ilgilerini çekiyor zaten. Biraz gözlem ve deneme ile neyin ilgisini çektiğini keşfedebilirsiniz.

selinay41

eşofman ipi deneyin yavaşça yerde sürükleyin bayılıyorlar