İki Aylik Kedimin İsirma Huyu

saintleo

2-3 haftadir bizimle olan 2 aylik bir kedim var. geldigi ilk iki gun isirma gibi bir olayi pek yoktu bize alistikca cogaldi bu. genellikle oyun amacli yapiyor ve bunu kesmekle alakali yapabileceğim ne varsa uyguluyorum su anda ama anlasa dahi inadina isiriyormus gibi geliyor bana. ozellikle son birkac gundur durduk yere hirslanip deli gibi koparmaya calistigi anlar falan oluyor basa cikamadigimda ya oyuncaga veriyorum odagini ya da yataga geciyoruz beraber ve yatiyor. uyaninca yine basliyor isirmaya hic sevdirmez zaten kendini direkt agzini acar buyuyune dek boyle mi ilerleyecek bu is

5 CEVAP

Minminik

elinizi ayağınızı asla kullanmayın sevmek için bile ısırma huyu varsa ve şşşt yapın her ısırdığında ayrıca ilgisini dağıtın şşt dedikten sonra oyuncak gösterin burda kilit kelime lşşşşşt yapmanız sadece bunu söyleyin.
mumkunse evdeki her birey uygulasın bunu yoksa benimki gibi büyüsede huyundan vazgeçmeyen el ayağa manyak gibi atlayan kediniz olur, biz öğretemedik

Minminik

ek olarak dişleri kaşınıyor olabilir ona yumuşak ağzında çiğneyebileceği bişey verin ıslak havlu kemirsin vs

saintleo

evde 7/24 şşt diye dolasiyorum inanin. dedigim gibi anlayip cekilse de inatla atliyor tekrardan hatta bazen delleniyor acitmaya basliyor bile bile :( isirmalik seyler de veriyorum ama takmis kafaya eli kolu

huqi

Kardeşleriyle de ısırarak oynuyorlar maalesef çok can acıtıyor ama her kardeşi olmayan bebek kedi bunu yapıyor. Büyüyene kadar bu şekilde olacak tabii ki ısırdığında başka şeylere yönlendirin ama yine de elinizden vazgeçmeyecek :(

Ahraz

2,3 aylık kedilerde ısırma huyu fazla oluyor.mahallemizdeki kedinin yavrularında öyleydi. Tahtayı oyuncağı ne vasa ısırıyorlardı. Öyle egleniyorlardı. Emin olun zamanla gececek