Kedim Mamasını Yemiyor

Mery16

Hills kısır mama kullanıyorum balıklı. 1 haftadır mamasına karşı iştahsızdı ama 2 3 gündür hiç yemiyor 1 tane alıp koklayıp gidiyor. Yaş mamayı yiyor. Başkasından bir avuç royal aldım onu bayılarak yiyor. Mamasından sıkılmış olabilir mi ? Başka marka mama alayım tamam ama karıştırmadan yiyince ishal yapıyor yapmaz mı? Karıştırıp alıştırsam yemiyor o şekilde. Birde kısır mama tavsiyeniz nedir hangi marka güzel? Hills kedimin tüylerine çok iyi geliyor proplan kullandık hiç iyi gelmedi

1 CEVAP

mamasını değiştirin, biz insanlar nasıl her şeyi sevmiyorsak onlar da öyle. Mamasını değiştirirken de yemeye başlasın derseniz yarı yarıya karıştırın bir süre azaltarak. Ben değiştirirken yarı yarıya ile başlıyorum bir zararını görmedim 2 yıldır. Yarı yarıya da olmazsa direkt yenisini verin yememesinden daha iyi. Royal sevdiyse yediyse onu deneyebilirsiniz. Ben royal canin kullanıyorum son 4 aydır, en çok onun faydasını gördüm. Kedilerim çok kusardı sindirim rahatsızlıkları vardı royal canin ile kesildi bu durum.