Yavru Kedime İri Taneli Kum Kullanırsam Ne Olur?

Dilann__

İnternetten kedi kumu aldım ama üzerinde yavru olduğuna dair ya da ince veya iri taneli olduğuna dair bir bilgi yazmıyor. Sizce kullanmalı mıyım? Kum bana iri taneli gibi geldi.

4 CEVAP

eltarcin

Kumlarda yavru-yetişkin ayrımı yok. Sizinkisi, Sanicat "Marsilya Sabunlu" sanırım. Ve ince taneli. İyi bir seçim yapmışsınız. Sanicat'in en beğendiğim çeşidi.

Heiter

Kumlarda "yavru-yetişkin" diye bir ayrım yok. Dolayısıyla, kullanmanızda bir sakınca da yok.
Kullanınca siz de fark edeceksiniz. İnce taneliye kıyasla daha az yapışıyor patiye ama ekonomik olmuyor çünkü topaklar çok büyük oluyor. Sizinki daha küçük olduğundan sıkıntı olmaz ama aklınızda bulunsun. Bu zamana kadar kalın ve ince olmak üzere bütçemize uygun pek çok kum denedik ve en sonunda incede karar kıldık.
Gözlemleyip karar vermesi sizden ;)

nyancat

Ben ince ve kalını karıştırıyorum topaklanma konusunda kalın pek iyi olmuyor ince de çok dağılıyor ikisi bir arada olunca hem topaklanma daha iyi hem de çok dağılmıyor bir de ben kumunu 1 hafta kullanılacak kadar dolduruyorum öyle yapınca kum çok daha uzun süre gidiyor ve daha tasarruflu oluyor hem de daha hijyenik

Dilann__

Kullanırsam ne olur kedim daha 4 aylık bir şey olur mu?