Akut Renal Böbrek Yetmezliği

Trifane

Merhaba arkadaşlar. Nisan 20 de yani 5 gün sonra 2 yaşına girecek bir çocuğum var erkek. Son 2 ayda kizginliga girdi. Ve Şubat ayında babamızı kaybettik. Haliyle cenaze ws. Çocuğu kısırlaştırmaya goturemedim. Sonrasında strese bağlı olarak idrar yolları tıkandı kanlı idrar durumuyla karşılaştık. 5 şişe kotervin tükettik. Sondalama yapildi. Phyloseptil uriner mama C vitamini vb bir dizi sabah akşam ilaç kullandık 15 günü tamamladık. Normale döndü muayeneye götürdüm. Kısırlaştırma operasyonu için. Sorun yoktu. Fakat akşamında tekrar tıkandı ve antibiyotik değiştirdik uriner Malta geçtik. 12 gün kullandık. Tekrar muayeneye gittik duzelmisti. Ve ertesi gün ameliyat randevusu aldık. Yine akşam kanlı idrar ve çiş yapamadi. Tabi sabah yine apar topar gittik. Test sonuçlarına göre ure ve kreatin 4 kat yüksek. Ayrıca hala enfeksiyon var. Yani akut renal böbrek yetmezliği başlamış. Şu an yoğun antibiyotik tedavisi ve serum una bağlı olarak bir dizi önleyici suplementler eşliğinde yoğun bakımda. Genel durumu iyi kendinde çocuğum. Hareketleri normal. Günde 3 defa gidip görüyorum. Sorun şu bu durumu yaşayan var mı ? Bu asamadan normale dönen var mı ?

5 CEVAP

Karamell723

Cok gecmis olsun serum tedavisine devam edin ayni sekilde kedim rahatsizlandi uzun bir surec ama degerleri dusecek zamanla istahi nasil suan? Ure mide bulantisi yaptigi icin pek yemek yemiyorlar veterineriniz ek takviyeler kullaniyorsa daha hizli toparlanacagini dusunuyorum cok gecmis olsun♡

Palyaco

Kızılcık takviyesi ve c vitamini takviyesi hergün ve viyo immune 14x30ml hergün 30ml verin

Karamell723

Viyo renafelin ve resupration takviyelerini kullanip cok memnun kalmistim sivi formda oldugu icin kedime vermek kolay olmustu. Antibiyotik secimi cok onemli cunku bu ilaclarin yikimi karaciger ve bobreklerden yapiliyor.Zaten bobrekler su durumda sikintili karacigerden itrah olan antibiyotik kullanmali hekiminiz aksi takdirde bobreklerin ustune cok yuk biniyor biz de 3 hafta boyunca antibiyotik kullandik benim hekimim basta yanlis antibiyotik kullandi bunun sikintisini cekti kedim degerleri uzun sure dusmedi hekiminize danisin lutfen kullandigi ilac bobregini yormasin

Trifane

Çocugumun bobrek değerleri şu an cok iyi. İdrar yollarında bir pıhtı gozlemlenmişti. Bunun bir tümör mü yoksa kan pıhtısı olup olmadıgını bilemiyorduk. Bunca antibiyotik sonrası o gitmiş. Ve kısır olmadıgından testislerde kalınlaşma ve şişmeler vardı. Dün operasyona girdi. testisler alındı ve sedasyon verilmişken hekimimiz burun ameliyatı da yapmış. Nefes alamıyordu burun basıklığından. Antibiyotik olarak Phyloseptil ve SEF kullanıldı fakat sorarım karaciğeri, bobrekleri yoran ilaçlar mı diye... Tabi kuyruk altı boyun altı patiler ve dil yaraları mevcut. İlaçlar sürülüyor :( Bu şekilde giderse ptesi inşallah taburcu olacak evde devam edeceğiz tedavisine... Çocuk 25 gundur klinikte...

Trifane

10 gündür serim tedavisi devam ediyor. Sonda takili olarak klinikte. Üre ve creatin değeri 10 katına çıktı. Kan değerleri iyi fakat inanılmaz bir enfeksiyon var. Hem kanda hem de idrarda. Hem damar yoluyla hem de ağızdan antibiyotik tedavisi görüyor. Dün biyokimya ve Kan testleri yapıldı. Şükür ki hepsi normale döndü. Fakat idrar enfeksiyou hala mevcut. Sonda takili olduğundan idrar yüzünden kuyruk pati ve boyun altında yaralar oluştu. Aynı keza dilinde de öyle. Beslemeyi ağızdan yapıyorlar. Kendi başına dilde oluşan yaralar yüzünden mama yemiyor. İdrardaki enfeksyon anbiyotige direnen bir enfeksiyon. En azından böbrek ve kan testleri çok iyi. O beni mutlu etti. Bgn tekrar ultrason var.