Karma Ve Parazit Aşıları

ezgiisu

merhaba, kedim 2018 doğumlu. dün veterinerde karma aşı ve paraziter uygulamalaro yapıldı. iç parazit ilk defa damla şeklinde oldu. eve geldik, o bölgeyi aşırı derecede kaşıdı ve yalamaya çalıştı. dünden beri halsiz ve yiyip içmiyor. tekrar veterinere götürdüm ateşi olduğunu söyledi ateş düşürücü de yaptı 2 tane. eve geldik çok az kuru mama yedi, 1 paket yaş mama verdil onu yedi 1 kere de tuvalete gitti su içmedi daha. yatıyor şimdi. neden olmuştur napmam lazım dünden beri panik halinde oturuyorum yarın kontrole gideceğiz. yardımcı olur musunuz normal bu durum hiç olmazdı karma aşıdan sonra böyle

4 CEVAP

KimJeongguk

halsizliği karma aşısının etkisidir %80 ama yinede kontrol altında tutun kedinizi. 2 gün içinde durumu düzelmezse bir sıkıntı olabilir.

mrayT

Karma aşısı sonrası kedim 3 gün boyunca halsiz ve iştahsızdı.3 Günün sonunda kendine geldi :) Ona biraz zaman verin bence.Tabii gözetim halinde de tutun :))

Twoo

Karma aşısı olduktan sonra kedinizde halsizlik görülmesi normal bir durumdur, eğer durum 2-3 gün devam ederse veteriner hekime gösterebilirsiniz.

ezgiisu

halsizliği geçti ateşi düştü ama iştahsızlık devam ediyor, eğer yarına devam ederse kan alalım bi serum verelim dedi. inşallah toparlayacak :(