Kedimin Kızgınlık Dönemi

yeter-35

ARKADAŞLAR KEDİM ÇOK AĞLIYOR KISIRLAŞTIRMAK İÇİN RANDEVU ALDIM AMA YAPAMADIM KIYAMADIM DOĞAL YÖNTEMLERLE NE YAPABİLİRİM SAKİNLEŞMESİ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

14 CEVAP

muffincatt

ben kısırlaştırdım kızımı herhangi bir yan etki görmedik ne tür bir yan etki olabileceğini duydunuz? aslında çiftleştirilmediği takdirde kısırlaştırılmaması daha sıkıntılı olabilir uzun vadede

deniz_berkan

bence kızgınlığı yatıştırıcı ilaç vs vermekte hormon bozuyor bilginiz olsun .... ona işkence ediyorsunuz şuanda kısırlaştırmamakla.

turkuaz66

kediniz ağlamıyor sadece çıkardığı ses kendi aralarında anlaştıkları çiftleşme sesi. bi müddet dış kapıyı ve camları açarken dikkat edin dışarı çıkma olasılığı yüksek. miyavlaması içinde herhangi bişey yapmanıza gerek yok iç güdüsel olarak tiz seste miyavlıyor

Dilaysaatci

Sanırım kızgınlık dönemi için geçici kısırlık yapan ilaçlar var istersen bi araştır benim tercihim değil açıkçası ama kaçma ihtimalleri çok yüksek oluyor bu dönemlerde

Cnsygt

Disi olmayinca bebekler sizin sorumlulugunuda olmuyor mu?? Tek basina mi yapiyor yavrulari disi??

Cnsygt

Kisirlastiktan sonra beslenme sekli de degisiyor hayvanlarin. Buna dikkat ederseniz bahsettiginiz sorunlari yasamazsiniz. Benim 3 tane kopegim var 3’u de kisir. Kisirlastirmadan once neler duydum zararli diye ama duymak yeterli degil o yuzden okudum arastirdim veterinerlere sordum ve kisirlastirmanin cok daha saglikli oldugunu gordum. Ayrica kisirlastirinca obez oluyormus karacigerde yaglanma basliyormus bobrek rahatsizligi oluyormus gibi seyleri ben de cok duydum ama siz mamasina ve egzersizlerine ozen gosterirseniz hicbir sorunla karsilasmazsiniz. Kediniz de mutlu mesut yasar.

yeter-35

çok teşekkür ederim ilginize

yeter-35

KISIRLAŞTIRMAYI DÜŞÜNDÜM FAKAT COK YAN ETKİLERİ OLDUĞUNU DUYDUM

deniz_berkan

bencede ne duydunuz peki paylaşabilirmisiniz ?

Cnsygt

Kisirlastirin lutfen. Su an kedinize eziyet ediyorsunuz farkinda degilsiniz. Kiyamamaniz gereken onun su hali bence. Ciftlesmesine izin verirseniz dogacak butun bebekler sizin sorumlulugunuzdadir. Yan etkileri oldugunu duydum cok havada bir cumle degil mi? Veterinerinize sordunuz mu? Duydugunuz kisiler veterinerlerden daha mi bilgili? Lutfen bir an once iyice arastirip guvendiginiz bir veterinere sorun bu durumu. Forumlardaki bilgilere güvenmeyin.

yeter-35

DİŞİ DEĞİL ERKEK KEDİM KISIRLAŞTIKTAN SONRA BÖBREK RAHATSIZLIĞI VS İÇ HASTALIKLARI GÖRÜLEBİLİRMİŞ OKUDUĞUM KADARIYLA

yeter-35

TABİKİ OLUYOR muffincatt DİŞİ KEDİSİ OLDUĞUNU BELİRTMİŞ BENDE ERKEK OLDUĞUNU BELİRTMEK SİTEDİM ONA GÖRE YORUM YAPMAK İÇİN

pisicikpisicik

benim 8 büyük kedim var,kızlı erkekli,hepsi kısır ve hiç bir problem yok ama veteriner kliniğinden kaliteli mama alıyorum,böbrekleri koruyor

yeter-35

EVET KSIRLAŞTIRILMIŞ KEDİLER İÇİN BİRÇOK MAMA VAR PRO PLAN KULLANIYORUM ZATEN KALİELİ BİR MAMA ONUN HARİCİNDE DİKKAT ETMEM GEREKEN FAZLA BİRŞEY KALMIYO SANIRIM