Çipli Kediyi Sahiplenme

toleii

Merhaba,
Kısa bir süre önce evimize bir minnoş katıldı ancak karnesini eski ailesinden bugün alabildim, kendi üzerime kayıt ettirmem için veterinere gitmemin yeterli olduğunu söylediler. Tarım ve orman bakanlığının sayfasına girdiğimde il/ilçe tarım ve orman bakanlığı müdürlüklerinden yapılabileceği yazıyor. Bu işlemi sadece bakanlığın belirttiği yerden mi yapmam gerekiyor yoksa veterinerden de yapabilir miyim?
(Son olarak aşılarının olduğu söylendi fakat karnesinde hiç aşı bilgisi yok bunu veteriner hekim çip bilgilerinden görebilir mi?)

2 CEVAP

dadasf

sadece bakanlığın belirttiği yerlerden yapılıyor. veteriner bu işlemi yapamaz büyük ihtimalle.

toleii

Bugün işlemi gerçekleştirdim veteriner hekim tarafından kendi üzerime aldım. Ancak çip bilgilerinden geçmişe dönük aşı bilgilerine erişilemiyormuş bu sisteme yeni geçilmiş. Belki bir başkasına yardımcı olabilirim :)