Bir Böcek Atopik Dermatite Sebep Olabilir Mi?

05tuba

Aylardır devam eden deri sorunumuz var. Farklı farklı veterinerlere gittim. Çok detay anlatamayacağım. Hasta geçmişi profilimde, önceki sorularımda mevcut. Dileyen bakabilir. Bugün şunu idrak ettim. Acaba mantar mı alerji mi mama değişimi yapalım derken iç dış parazitiydi antibiyotiğiydi ecosiniydi derken uzayan giden zamandan sonra resmini attığım böceği uzun zamandır kedimin odasında ara ara ama mütemadiyen buluyordum. Ya ölü ya diri bir şekilde karşıma çıkıyordu. Bahçeli bir evde yaşıyoruz ve çok enterese etmedim açıkçası. Fakat bugün yine odasında böceği perdede görünce google dan arattım. Okuyunca sonucu 2 veteriner hekime de mesaj yoluyla gönderip bu sebep olabilir mi acaba atopik dermatite dediğimde olabilir dediler. Gerçekten bu böcek türü zarar verebilir mi deriye? çok fazla yarası var artık :(( aklımda şu soru da var. Acaba mantarı var diyen veteriner hekim, wood lambasında bu böceğin larvalarını görmüş olabilir mi? Bir de alkali su ile bölgesel temizleyin dedi veteriner hekim. Alkali suyu nerden bulabilirm ya da karbonatlı su ile aynı işi görebilir miyim?

17 CEVAP

huqi

Maalesef öyle ama mecburen almak zorunda kalıyoruz. Fiyat sabit kalsa yine iyi ama her ay artıyor. Başka bir şey de yiyemediği için 2 kg mama 1 ayda bitiyor...
Alerji testi nasıl 3 bin, bize 600 euro dediler ve her klinikte yapamıyor. Eğer bu fiyattaysa yaptırın bence. En azından hangi et türlerine alerjisi var bunu öğrenirsiniz ama her proteine de alerjisi olabilir, bu durumda da her türlü klinik hipoalerjenik mama yemek zorunda kalacak.

LilaMiaLuna

Sizinki mama kaynaklı diye düşüşüyorum. Bahçemde baktığım bir sürü kedim var ve yine bahçemde bir sürü bu böcekten var, hiçbirinde bu tür bir sorun ile karşılaşmadım. Hipoalerjenik mamaya geçmeniz şart. Maalesef çok pahalılar bu mamalar ancak yurt dışından sipariş ederseniz çeyrek fiyatına falan denk geliyor, ben zaman zaman sipariş ediyorum hiç sorun yaşamadım, bi bakın bence.