Kedinin İşediği Yer Nasıl Temizlenir

fatmazel

Merhaba kızgınlığa girmiş olan kedim yatağa, örtüye vs işedi. Bu işediği yerler en iyi nasıl temizlenir? Bir daha işememesi için

3 CEVAP

Hyacinthum

Deterjanla temizlemeyin kesinlikle. Amonyak, idrar kokusunu belirginleştirerek orayı tuvalet olarak algılamasına sebep oluyor.

Karbonat ve sirke karışımını deneyebilirsiniz. İşe yarıyor genellikle.

Bunun için satılan kimyasal ürünler de var.

aslihan_e

Kızgın kedi yapmaya başlayınca genelde ne kadar temizlense de tekrar yapıyor. Özellikle temiz bir şey görünce koku farklı geliyor, hemen oraya kendi kokusunu bırakmak istiyor. Uzmanlar koku nötrleyici ürün öneriyorlar ama ben araştırmadım, Türkiye'de var mıdır yok mudur bilmiyorum.

ugurcil

Kısırlaştırmadan önce işledikleri ve olası işeyecekleri yerlere mama koydum ve işe yaradı. Ancak kısırlaşsa da huy edinen bir kedim var eskisi kadar olmasa da arada işiyor.