Kedim Ben Evde Yokken Yatağıma Çiş Ve Kaka Yapıyor

berradurgun

Merhaba benim siyam 3 yaşında kısır kedim var. Sahiplendikten 1 hafta sonra tek geceliğine başka şehire gittik ve geldiğimizde yatağımda çiş ve kaka bulduk. Daha sonra okullar açıldı ve her gün eve geldiğimde sadece benim yatağıma çiş ve kaka yapmış oluyor. Siyam kedileri çok hassas oldukları için okula gittiğimde tepki olarak yaptığını düşünüyorum. Ama artık buna kesin bir çözüm bulmam gerekiyor her gün yapıyor çünkü. Ben evdeyken kumunu kullanıyor o yüzden kumuyla alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Tepki olarak yapıyor ama evde annem de oluyor illa ki sadece benim yatağıma yapıyor. Geçici çözüm olarak yatağımın üzerine büyük bir naylon serip üstüne sirke sıktım bir hafta işe yaradı, naylonu koymayınca yine yatağa yaptı. Bugün yine koydum bu sefer naylonun da üstüne yapmaya başlamış. Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum ondan vazgeçmek istemiyorum lütfen bu konuda bilgili olanlar yardım etsin tekrar teşekkürler

2 CEVAP

Dilaysaatci

Merhaba. Benim de 1 yaşında köpeğim var aynı sorunla bi kaç kez karşılaştım ve şöyle bir çözüm buldum. Dışarıya her çıktığımda dönüşte mutlaka ona hediye getiriyordum çeşitli oyuncaklar veya benimki meyveleri çok seviyor portakal muz gibi hoşlanacağı şeyler veriyordum şimdi asla huysuzlanmıyor gelicek hediyesini bekliyor

berradurgun

Fikriniz için çok teşekkürler daha önce böyle bir şey aklıma gelmemişti deneyeceğim :)