Kuru Mamaya Geçiş

Kedimamasii

Merhaba 50 günlük kedi var bize gelecek şu an yaş mama ve kuru mama karışık yiyor bu kedide nasıl kuru mamaya geçiş yapabilirim yaş mamayı kesip mamayı suyla ıslatıp hafif o şekilde mi bıraktırmalıyım ne ypamalıyım yardımcı olun lütfen

3 CEVAP

IIREMMM

yaş ve kuru mamayı aynı anda vermek yerine yaş mamayı haftada-10 günde bir verebilirsiniz, direkt kuru mama ile devam edin bana kalırsa kuru mamayı da suyla ıslatmaya gerek yok o zaman yumuşar ve sürekli öyle yemek ister bu da diş gelişimi için değil ısırıp çiğnemek yerine yutmaya başlar bu da uzun vadede belki mide ya da başka problemlere sebep olabilir, hangi marka mama kullanacaksınız peki? size gelmeden önce hangi mama ise besleniyormuş?

IIREMMM

sütten kesilmiş bir yavru kedinin temel gıdası kuru mamadır yaş mamayı takviye gibi düşünebiliriz, bir de mama ve su kabı aynı yerde olmamalı ve kaplar plastik olmamalı uzun vadede kedi aknesi yapabilir çünkü, porselen,seramik ya da cam olabilir biraz geniş olmasında da fayda var bıyık stresi yaşamaması ve rahat yiyebilmesi için

Beydac

Yaş mama kuru mama oranını azaltarak deneyin. Gün geçtikçe daha az yaş mama koyun alışacaktır. Alışmazsa kuru mamayı biraz ezin o şekilde deneyin. Islatmayı önermem çünkü her seferinde yeni mama ıslatmanız gerekecek bu sefer siz olmadan mama yeme alışkanlığını kazanamıyorlar