Kedim Çok Kaşınıyor?

Mirabonibon

Kedim bu aralar çok fazla kulağını ve boynunu kaşıyor iyice kontrol ettim kulak uyuzuyla alakalı bir şey görmedim, mantar belirtisi yok, dışarı çıkan bir kedi değil, iç-dış parazitlerini 2 ayda 1 düzenli olarak geciktirmeden yapıyoruz, pireyle alakalı belirtide yok, herhangi mama değişikliği vs olmadı ama bu kedi durmadan kendini kaşıyıp kaşıyıp duruyor kaşıdığı yerlerde tüy dökülmesi falan da yok her şey normal gözüküyor ama sürekli kafasını sallayıp kaşınıyor neden yapıyor olabilir?

3 CEVAP

Cemalchief

Yani ben direk kulak uyuzu ve ya alerji olarak dusunurum ama

kulağına patisini soka soka kaşıyor kafa yamultuyorsa kulak enfeksiyonudur. kafa sallıyormuş kulak kaşıyormuş. belirgin bir şey görmeseniz de içinde olabiliyor enfeksiyon. ağrı yapıyordur rahatsızlık veriyordur götürün vete.

Ozlemcakil

Boyun ve kulak genelde allerji isareti ama kasoyavkasoya enfeksoyon yapmis olabilir veterinere goturmeniz lazim hemen