Hangi Cins?

JaeGrsy89

Asla cins takıntım yok ama özel durumlarım için uygun köpeği bulmalıyım. Özel isteklerim;
-Hafta da en fazla 3 defa gezdirebilirim.
-Tüy bakımını haftada 4-5 gün yapabilirim.
-Çocuklarla iyi geçinmeli.
-Diğer hayvanlarla (kuş) iyi geçinmeli.
-Dost canlısı olmalı.
-Eğitilebilirlik düzeyi (Otur, bekle, kalk ve hayır komutlarını öğrense yeterli) temel komutları bilmesi yeterli.
-Küçük ırk olsa daha iyi olur.
Biliyorum çok şey istedim ama lütfen yardımcı olun. Bazı durumlar nedeniyle bu tür şeylere uygun olması gerekiyor. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler...

13 CEVAP

turkuaz66

-yılda 3defa gezdirseniz yeterlidir
-Tüyleri asla dökülmez
-Çocuklarla iyi geçinir
-Diğer hayvanlarla çok iyi geçinir.
-Dost canlısıdır
-bağışıklığı kuvvetlidir asla hastalanmaz
-Eğitilebilirlik düzeyi sadece bekle komutunu yerine getirir
-Küçük ırk

buyrun evinize aradığınız en uygun cins köpek bu.

https://www.fanpop.com.tr/1136-large_default/vardem-kutulu-pilli-sesli-hareketli-pelus-kopek-fino.jpg

akitalove

Evet kopekler her gun duzenli sekilde enerjisini attirmali disari cikarilmalidir bu duzensizlik icinde bakilicak bir hayvan degil malesefki ama isterseniz bir kedi sahiplenebilirsiniz sizin icin daha ideal oda dost canlisi ve sadık

SelinTuksal

Küöük cins te olsa köpek köpektir.

oztasilares

Valla benim tanıdığım 10 kişinin köpeği varsa 9u çalışıyor ve hep 8de işe gidecekse 6da kalkıp gezdiriyor bide akşam eve gidince gezdiriyor. O konuda üşenme olmuyor :)

SelinTuksal

Haftada neden en fazla 3 gün gezdirebilirsiniz? Açıkçası bunun sebebi çok önemli.

JaeGrsy89

Affedersiniz ama herkesin özel durumları vardır. Eminim ki benim halimde bir çok kişi vardır. Ve hepsinin de bir dostu var. Ben hayvanlara mal gözüyle bakanlardan değilim. Onları hayvan olarak değil, belli başlı insanlardan daha değerli görüyorum. Bakamayacağımı bilsem sormazdım zaten. (!)

deniz_berkan

Bu şartlarda çok zor.. haftada 3 kez köpek için çok zor.... bence vazgecin

sadece_kedi

@akitalove dediği gibi kedi bakmanız daha iyi olacaktır.

JaeGrsy89

Önemli değil. @sadece_kedi.
Ama annem kedilerden çok korkuyor. Küçük cins olsa falan olmaz mı? @akitalove

SelinTuksal

*küçük

deniz_berkan

Küçük cinsleri eğitmek daha zordur büyük ırklara göre malesef o da kriterleriniz arasına girmiyor

JaeGrsy89

Biliyorum. Zaten eğitim çok önemli değil benim için. Kriter değil bu arada. Her köpek özeldir. Ayrım yapmam. Sadece gezdirme kısmı beni zorluyor. @deniz_berkan

JaeGrsy89

Oraya "3 defa" yazmışım ama "3 gün" olacaktı. Öğrenciyim. Okulum yüzünden. @SelinTuksal