Sizce Hata Mı Yaptım?

kedicibirey

Sokakta beslediğim kızlarımdan biri geçen sene de dört tane yavru doğurmuştu, bu sene de dört tane yavru doğurdu. Geçen sene doğurduğu dört yavrudan iki oğlu hala burada. Bu kızım ise kendisi de burada doğdu zaten. 3 ya da en fazla 4 yaşındadır. Annesi benim ilk kedilerimden idi, ki o bile hala burada...

İşte şimdi bu kızım bu sene yine dört tane yavru doğurdu ve sürekli apartman aralarına taşıyor onları, karşı apartmanlara falan. Bende komşular laf yapmasın, yavruların bir yuvası olsun diye bir haftalık yavruları annesi ile birlikte sahiplendirdim. Şimdi içimde bir burukluk var. Kızıma alışmıştım. Onun annesi ve iki eski oğlu bile hala burada iken artık o yok...

Anneyi de verdim, çünkü o dört yavrusu bir haftalık var ya da yok. Annelerini vermezsem hiç olmazdı. Ki şimdi anneleri de sahiplenildi. Ama çok sakin ve uysal kızımdı o. Kutuya bile koyarken bana hırlamadı. Ben onun ve yavrularının için en iyisini yaptım değil mi?

Şimdi içim bir garip. Ama iki eski oğlu ve annesi de hala benimle. Bugün onları öyle yalnız görünce, kızımı göremeyince içim bir buruk oldu. Eee yıllardır burada idi ve alışmıştım...

2 CEVAP

huqi

Çok garip gerçekten, ben bir yavru kediye bile zor yuva buluyorken siz anne kediyi ve yavrularını sahiplendirmekten bahsediyorsunuz. Umarım ilk isteyene vermemişsinizdir, verdiğiniz kişiler güvenilir insanlar mı? Bunu bilerek verdiniz değil mi? Verdiğiniz kişilerle iletişim halindeyseniz anne ve yavrular güvendeyse kendinizi kötü hissetmenize gerek yok.

Emirrckr

@huqi ye katılıyorum bende,
Eğer güvendeyseler ve keyifleri yerindeyse anne ve yavrular için bence en doğru karar olmuş.
Ama gerçekten hem annenin hem yavruların birlikte sahiplenilmesi hayret edici,
Günümüz koşullarında tek bir yavruya bile düzgün yuva bulabilmek çok zor.
Umarım gerçekten iyi niyetli insanlardır eğer öyleyse içiniz rahat olsun.
Özlediğiniz zaman güncel fotoğraf ve videolarını istersiniz.
Birde keşke kısırlaştırma şartıyla sahiplendirseydiniz.