9 Aylık Kedi Malt Kullanımı

mehtapkaplan

Merhaba dostlar.

9 aylık erkek scottish fold kedim var. 4.300 kilosu . Gimtac maltını aldım..
Normalde 3 günde 1veririm 4cm kadarşimdi hergün 5 cm veriyorum.. Sizce ne kadar olmalı malt kullanımı ve miktarı?

4 CEVAP

IIREMMM

maltların arkasında yazıyor yavru ve yetişkin kedilerdeki kullanım miktarı, bazen markadan markaya değişiklik gösterebiliyor

mehtapkaplan

Arkasında yazılan gibi veriyorum ama çok gibi geliyor gözüme

LilaMiaLuna

Ben kedime haftada 2 gün 1cm kadar veriyorum ama benim kedim çok nadir kusuyor. Sizin kediniz çok sık kuruyorsa hergün 5cm iyi ama böyle bir durum yok ise 2 günde bir veya hergün 1-2cm kadar vermenizi öneririm.

IIREMMM

zaten genelde 2-3 cm oluyor uzun tüylü bir kedi ise 4-5 cm kadar verilebiliyor, miktarı ideal bence daha az verildiğinde de istenilen etkiyi göstermeyebilir