Arkadaşlar Merhaba Kedim Eve Tuvaletini Yapıyor

Kedim dişi kısır uzun zamandır bizimle sokaktan sahiplendik. Tuvaletini evimizin bahçesine yapıyor geldiği zaman camdan çıkıp. Geçenlerde yeni bir kedi aldık sokaktan İran kırması çok ağlıyordu erkek 1 yaşlarında . Bizim kedimizle çiftleşmek istedi rahatsız ediyordu
Ona güzel bir yuva buldum . Ama benim kızım dün sabah ve akşam 2 defa eve çişini yaptı . Sebebi ne acaba . Ne yapmamız lazım bidaha yapmaması için . Ne ceza verdik ne de evde bağırıp azarlayan var . Daha öncede yapmıştı hemen temizledik hiç kızmadık . Veteriner kızdınız mı vs demişti ama geldiğinden beri asla öyle bişe olmadı napalım önerisi olan

4 CEVAP

turkuaz66

kumu artık beğenmıyor olabilir kumun olduğu yer pis kokuyor yada ona göre güvenilir olmayabilir

önce tuvaletin yerini değiştirin yine eve yaparsa başka marka kum alın

Yok evde kum kullanmıyoruz evimiz bahçe katında bahçeye yapıp eve giriyor

Teşekkür ederim cevabınız için

turkuaz66

evde kendini güvende hissettiği için dışarı cıkma gereği duymuyor olabilir. siz bitane eve kedi kumu alın. tabi zamanla kedi kumuna alışıp dışarı cıkmamaya başlayabilir. ama en azından eve tuvaletini yapmamış olur