Kedim Isırıyor Ne Yapabilirim?

DEMET92

Merhabalar;
Pamuğum bazen ısırıyor
ne yapabilirim ısırmaması için acaba?

10 CEVAP

5 aylık bir kedi henüz bebektir. Bu yüzden oyun amaçlı el,kol,ayak,saç gibi yerlere zıplar ve ısırıp çizerler. Bunun önüne geçmek için dikkatini çeşitli oyuncaklara yöneltmelisiniz. Bir de çizmeye, ısırmaya başladığı zaman hafifçe yüzüne üfleyip "hayır" diyebilirsiniz. Ve alışkanlık haline gelmemesi için ellerinizle vs oynamasına izin vermeyin.

turkuaz66

ısırması pati atması normal oyun amaçlı kediler ve köpekler ısırıp üstünüze atlar zaten

Eliyal

Merhaba benim kedimde 5 aylık ve ısırıyor ellerim çizik içinde ne yapsam bilemedim

YasaYasa

Bebek ve oyun oynamak istiyor isirmak degil onlar icin oyun oynamak olta oyuncaklari var veya lazer onlarla oynatip enerji attirin

DEMET92

teşekkür ederim ilginiz için

prtkl123

Sarman kedim yaklaşık 2.5 yaşında ve hala ısırma ve tırmalama huyu devam ediiyor.Alıştık artık yapıcak bişey yok :)

YasaYasa

Kac aylik

DEMET92

yaklaşık 5 aylık

thecatlover

eline kolonya sür :d

thecatlover

tabiki de şaka yapıyorum yanlış anlaşılmasın :))