İnsandan Kediye Korona Geçermi

Silablgn

Bildiğim kadarı ile kediden kediye korona geçiyor fip deniliyor bunada peki insandan kediyede korona geçermi

3 CEVAP

ugurcil

Kedilerden bize geçmez ama bizden kedilere geçtiğini söylemişti bir veteriner hekim. Onun için hastalık durumumda uzak temas yerinde olur.

Anonymus683514

Geçmez ikisi farklı virüs

aslihan_e

Kediden kediye geçen Korona'ya fip denmiyor, mutasyona uğramış haline fip deniyor. İnsanlardaki Korona'nın kediye geçtiği bilimsel olarak kanıtlanmış durumda ama çok ağır geçirmiyorlar, yine de soğuk algınlığına benzer belirtiler ve ishal görülebilir.