Kedim Veterinerde Cok Korkmus

merhaba kedim idrar yolu tıkanması sebebiyle tedavi icin üc gün veterinerde kaldı. veteriner cok temiz ve güvenilir bilindik bir yer özellikle araştırıp götürdüğüm bir yer bu yüzden şüphem yok. kedimi hiçbir zaman cezalandırmadım odaya kapatmadım hatta kendini kötü hissetmesin diye geceleri kapılar açık uyuyorum ama kedimde küçüklükten gelen bir ürkeklik var. eve misafir geldiğinde dolap üstünden inmez özellikle cocuklardan çok korkar kendini sevdirmez kimseye yaklaşmaz acıksa çişi gelse bile evde misafir varsa gitmesini bekler öyle bir kedi. veterinerde üç gün kaldı bugün kedimizi eve getirdik. gayet sağlıklı durumda mamasını yedi su içti iki kere lavaboya da çıktı gayet iyi görünüyor ama uyurken farkettim istemsizce titriyor acaba bu terkedilme korkusundan mı, ciddi bir şey var mıdır

4 CEVAP

IIREMMM

aslında uyurken titremesi, göz kapaklarının hareket etmesi, yüzünün seyrimesi vb. gibi durumlar rüya gördükleri için oluyor bizler gibi uykunun REM evresindeyken göz kapakları istemsizce hareket ediyor kedilerin de , daha önce uyurken bu şekilde değil miydi ya da rüya gördüğüne ilk kez denk geldiyseniz belki farklı gelmiştir size, bana kalırsa stresli olduğu ya da korktuğu için değil

küçükken bunları çok fazla yaşıyorduk ve normaldi fakat büyüdükten sonra pek rastlamadık titreme değil de daha çok vücudunda kasılma gibiydi özellikle ön patilerinde, emin olamadım ben de

stellabennett

bu uyurken titriyormuş gibi hafif kasılma olayı benim kedimde de oluyor normal rüya görme kasılmasından farklı sebebini bilmiyorum eğer öğrenirseniz yanıtımı beğenir misiniz ben de öğrenmiş olayım

IIREMMM

bence rüya gördükleri için kas seyirmesi ama yine de emin olmak için uykudayken titrediğinde videosunu çekip hekiminize bir sorabilirsiniz