Kesimdeki Mantar Sanırım Bana Geçti Ne Yapabilirim

Miya1236

Kedim uzun süredir mantar tedavisi görüyor şu an baya mantarı artmış durumda elimde küçük küçük kahve lekeler çıkmaya başladı bazıları kaşınıyor ne yapmam gerekir nasıl geçirebilirim pazartesi doktora gidecem ama 2 gün içinde evde neler yapabilirim yardımcı olabilir misiniz

15 CEVAP

Ozlemcakil

Toplu tasimada ayni yeri tuttugumuz insandan alisveriste temasla gecen hastalik yani benim dusuncem patilerimize hastaligi bizim tasimamiz daha olasi sanki onlar evde oturuyor biz disardayiz geziyoruz:)

huqi

Evet kedi'den mantar bulaşmış. Sizden de tekrardan ona bulaşabilir o yüzden tedaviye başlayın. Cildiyeye gidebilirseniz çok iyi olur tabii ki ama gidene kadar herhangi bir mantar kremi kullanabilirsiniz. Bana da bulaşmıştı bazıları sizinki gibi lekeliydi bazıları kırmızı halka şeklindeydi bazıları da kabukluydu. Benimki bir türlü geçmedi baya uzun sürdü geçen yaz bulaşmıştı bu yaz tekrarladı...

Cemalchief

Zalain sprey kullanabilirsiniz 1 haftaya gecirir, mantar genelde bagisikliginiz dusukken bulasir

huqi

Görüştüm tabii ki çok abartılacak bir durum değil aynı eşyaları vs kullanınca bulaşır.

Minminik

merhaba,
bizede kediden bulaşmıştı, panik yapmayın emin olun insanda daha kolay geçiyor. doktora gidene kadar nöbetçi eczaneye danışarak bir krem alın, sonra doktora çünkü doktor mantarın cinsine göre hap önerebilir ama bunu siz kendi kendinize hapı alıp kullanmayın doktor önermeden. eşyaları yüksek derecede yıkayın bol bol ellerinizi yıkayın.
kalıp sabun kullanmayın mümkünse

Cemalchief

Hiç korkmayın stres yapmayın inanin çok basit bir cikt hastaligı, kremler spreyler vs ile cok basit geciyor, sadece hijyene biraz onem verin

Lorelei94

Bu olmamalı aslinda, siz bir doktora gidin kediden degildir

Miya1236

Annemde de kırmızı benimkinden daha büyük iki tane yara gibi çıkınca kediden geçtiğini düşündük ama doktora da gideceğiz tabiki

Miya1236

O süreç içinde ne yaptınız birileriyle görüştüğümde onlara da bulaştırır mıyım bu süreçte evde mi durmam gerekiyor

Miya1236

Evdeki herkese bulaşınca biraz panikledim kolay atlatırız umarım

Miya1236

Şu an evde exoderil diye bir krem var onu kullanmaya başladık

Miya1236

Şu an evde exoderil diye bir krem var onu kullanmaya başladık

Miya1236

Şu an evde exoderil diye bir krem var onu kullanmaya başladık

Miya1236

Şu an evde exoderil diye bir krem var onu kullanmaya başladık

G1zem

Mantazol diye bir krem var eczanelerde mevcut kullanabılırsınız