Tekir Kediler Sahibine Ne Ladar Sürede Alışır

Lilyyyy6

Tekir kediler sahibine ne ladar sürede alışır

8 CEVAP

aslihan_e

Sorduğunuz soru "Sarışın biri ne kadar sürede biriyle arkadaş olur?" gibi bir soru. Kedilerin de bir huyu karakteri var. Rengine göre de değişmiyor. Ayrıca ilgi alaka faktörü de var. Size bir ayda alışır başkasına altı ayda alışmaz. Bu kimsenin cevabını doğru bileceği bir soru değil.

selinay41

kedi bu onunla iyi ilgilenirsen,oynatırsan,kendi elinden yaş mama veya malt verirsen sana daha çok güvenir ve çabuk alışır

AhsenAise

Karakterine bağlı , "genel olarak" aşırı cana yakın,kendini sevdirmeye can atan oyuncu kedilerdir,sizinki bir istisna değilse çok kısa sürede alisacaktir

GzdeAkbuz

Benimki eve 2 senede anca adapte oldu üstelik sokaktan eve geldiginde o kadarda büyük değildi 5\6 aylık olması lazimdi tam bilmiyorum ama yabancilarla bana olan tavri bu sürede tam oluştu halada fark ederim ananeme falan mesela hiç yanaşmaz şuan 3,5 yaşında Boncuk ananemi gördüğü günler toplamı 40 falandır ters davranmaz ama yanaşmamak tercihi genelde hala koklamaları bitmedi

Emirrckr

Kedilerin kürkünden,renginden,cinsinden karakter tayini yapamayız.
Evet bir genellemeler her daim vardır,
Örneğin sarman kediler çok çılgın,yaramaz,asabi olur,
Smokin kediler çok akıllı olur,
Tekir kediler çok şımarık olur gibi klişe genellemeler var ama yanı sıra bolca istisnalar da var.
Bir tekir sahibi olarak söyleyebilirim ki,
Evde belli bir kişiyi belirliyorlar ve o kişiye çok yakın olup müthiş bir bağ kuruyorlar.
Tüm şımarıklıklarını da o kişiye yapıyorlar :))
Yabancı ya da az gördüklerine karşın da biraz daha çekimser davranıp en uslu en sakin yanlarını gösteriyorlar.
Mesela evde misafir varken bizimki asla şımarmaz,o kadar hareketli olan kedi gider bir köşede oturur ya da kendine kendine oyuncaklarıyla takılır.
Asla diğer yanlarını yabancılara göstermiyorlar :))

Çabuk alışacağını tahmin ediyorum ama bu süre zarfını kısaltmak adına da onunla bolca oyun oynayın,yaş mama ve ödül maması vs.verin.
Zamanla alışacaktır,tüyü kadar ömrü olsun,sağlıklı olsun :)

LilaMiaLuna

Bunun cevabını zaten veremeyiz ama olabildiğince kedinizin sevdiği şeyleri yapmaya çalışın. Ödül maması, yaş mama ve oyun gibi faaliyetlerle çabuk alışacağını düşünüyorum.

stellabennett

sevgi verip ilgilendiğiniz sürece ve arada ödüllendirdiğinizde tabii aşırıya kaçmamak şartıyla kısa zamanda alışacağını düşünüyorum ben küçükken çok sık öpüp sarılmaya çalışıyordum o yüzden benden bunalmıştı siz bu hatayı yapmazsanız daha da iyi alışır sadece o istediğinde seversiniz

Ozlemcakil

Ne kadar oynarsaniz o kadar iyi olur ufak oyuncaklarla ama asla ellr degil :)) ufak oyuncak ona gosterip sallayip uzaga atin , gulerek kovalayin ama korkutmadan tabi zaten pusu kurup patiliyorsa arkadaslik basliyor demektir:))