Kedim Hapşuruyor Yardım Edin

Kedimamasii

merhaba benim kedim 56 günlük sahiplendim bana gelirken yolda altına sıçıp işemiş o yüzden yıkamak zorunda kaldım kıçını tekneye ılık suya hafif daldırıp yıkadım çıkarır çıkarmaz evde elektrikler gitti kurutma makinesiyle kurutamadım... havluyla kurulayıp sweatimin içine koydum kedimi üşümesin diye ama bugün hapşuruyor acaba mevsim değişimimidir yoksa üşüttüm ü ne yapmalıyım nolur yardım

3 CEVAP

aslihan_e

Bu durumda sadece vitamin takviyesi yapabilirsiniz. Hapşurdu diye başka ilaç verilemez. Ara ara kulaklarını, koltuk altlarını kontrol edin anormal sıcaklık varsa vete götürün veya ishal oluşursa da vete götürebilirsiniz.

Kedimamasii

@aslihan_e pazartesi ilk aşısı olacak o zaman söyleyeyim kendisine böyle anormal sıcaklık yok

aslihan_e

Hapşurma varsa karma aşı olamaz, iç dış parazit iğnesi yapılabilir sadece. Zaten 56 günlükse karma aşı hiçbir işe yaramaz. En az 3 aylık olmalı aşı için, aslında o bile erken. Sakın karma aşı yaptırmayın, hastalığı ağırlaşabilir.