İran Kedısı Tuy Topaklanması

Fatmacakiir

Kedimin tuyleri cok uzun ve sık oldugu icin gunde 2 kede tariyorum ancak karnini ve koltuk altini taramam neredeyse imkansiz bundan nefret ediyor ve asla taratmiyor. Oralarda tuy topaklari olustu normalde kucuk topaklanmalar olunca makasla kesiyordum ancak bu topak buyuk ve derisine cok yakin canini yakmaktan korkuyorum tras ettirmek de istemiyorum asla hem narkozdan olen bir cok kedi haberi duydum hem de psikolijik olarak etkilensin istemiyorum yapabilecegim bir sey var mi acaba ? Ya da veterinerde sadece karin bolgesini traslatsam psikolojisi etkilenir mi yine de ?

4 CEVAP

nyssa

bi de ben güya hergün tarıyorum ama o kısımlara özensiz olmuşum demek ki

nyssa

benim kedimde de boynunda topaklanma oluştu(iran kedisi) veterinere soracağım,tıraş ettirmeyi ben de düşünmüyorum

Fatmacakiir

Baska bir yolunu bulamıyorum arastirdim ama kestirmek de istemiyorum

thecatlover

veterinerinize bir danışın bence