Kedim Beni Sevmiyor Mu?

asligunees3

Mia 2 aylık dişi tekir bir kedi. 23 gündür bizimle birlikte yaşıyor. Bütün bakımını ben üstleniyorum.
-Geceleri/gündüzleri şekerleme yapacağı zamanlar;
onunla yakın olmamı istiyor (boynumda, yastıkta yüzüme en yakın yerde, yorganın altında kesinlikle bana temas edebileceği bir yerde),
sevmeme izin veriyor, yalıyor, gırıldıyor.

  • Genelde olduğum odada olmayı istiyor (kapısı kapılıysa açana kadar miyavlıyor)
    tüm bunlar sevdiğini düşündürse de

Dokunduğum an ya kaçıyor ya da sırt üstü yatıp can acıtıcı şekilde ısırmaya/ patilemeye başlıyor.
(sırt üstü yatmasının sevgi gösterisi olduğunu okudum ama kedim sürekli ısırdığı için bana tersiymiş gibi geliyor)
Kendi isteğiyle gelse bile birden koşup uzaklaşıyor yanımdan.
Diğer aile fertlerimin sevmesine birkaç saniye de olsa fazla izin verdiğini gözlemledim. Onlar bakımıyla ilgilenmezler ya da oyun da oynattırmazlar.

İnternetten araştırdığım kadarıyla 'hayır' deme tekniği gibi teknikleri denedim ama başarılı olamadım.
Acaba başarılı olamadım demek için çok mu erken?
Kedim beni sevmiyor mu?
Kedime farkında olmadan yanlış mı davranıyorum? nasıl davranmalıyım?

Biliyorum ki bu sitede tüm bu soruların cevabını bilen tecrübeli kedi sahiplerimiz var.
Kendimi Mia'm için geliştirmeye hazırım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Patili dostlarınızla güzel bir ömür diliyorum.

6 CEVAP

asligunees3

yazmayı unutmuşum. Kaçma ya da ısırma olaylarımız%99 gündüzleri uyumadığı zamanlarda oluyor

Ozlemcakil

Arka ayaklariyla tirmiklama yapiyorsa zaten sizicok yakin gordugu icin yapiyordur , hayir trknigi benim inanmadigim bisey kedilerde:)) caninizin yanmamasi icin ufak pelus hayvanli anahtarlik oyuncak alabilirsiniz parmak kadar kisa tuylu hatta tuysuz hayvan sekilli oyuncak yada bebek cingiragi ile oynatmak iyi olacaktir.
Cogumuzun kedisi en uykulu ve yeni uyandigi an en sevecen zamanlari sergiliyordur 😻ve oyun istedigi zaman oyun zamanidir dokundurtmaz anahtarlik dedigim oyuncak kismiydi sert kısımları degil:)
Zaten iliski kurmus zamanla daha iyibolacak elle oyun degilboyuncakla oyun ve size pusu kuracak kaçin bulsun sizi , sonra siz kovalayin saklanacak bulamamis gibivyapin sonra bulun çok mutlu olacak :))

Ozlemcakil

Sert cisimlerle oynatmayin ufakken sakar olup kendilerine zarar veriyorlar oyuncaklarin sert kisimlari olmasin ben ufak tuysuz oyuncak anahtarliklar alip sert plastiklerini kesip yumusak kisimlariyla oynattim bebekken :))gule gule buyutun

Coconutbey

Her kedinin karakteri huyu farklıdır mesela benim kedim de arada yanımıza gelir oyun oynamak ister ama ona uzanmaya yeltenince hemen kaçar kendini sevdirmeyi sevmiyor ben tutup kucağıma alıp sarılıp öpüyorum zorla tutuyorum 😅 kimisi kendini elletmeyi sevmiyor siz de öyle yapacaksınız bu sizi sevmediği anlamına gelmiyor sadece huy meselesi 🥲 ısırma için de ısırınca hemen elinizi çekin ve peluş oyuncak verin onları ısırmaya calıssın

Minik kediler genelde oyun yapmak için ısırıyorlar. Siz onu farklı şeylere yönlendirin ısırmaya başladığında. Oyun oynatıp dikkatini dağıtmak gibi.

Coconutbey

Sıkılıyordur oyun istiyordur ilgilenin mutlaka ve peluş oyuncak dediğim gibi ☺️