Kedim Evden Mi Kaçtı Yoksa Kayıp Mı Oldu?

Bahçeli ve müstakil evimiz var biri anne 2 yaşında, ikisi erkek 7-8 aylık iki tane kedim vardı bir tanesi dört gündür ortalıkta yok? Evimiz bahçeli olduğu için dolaşıyorlardı oyun oynayıp acıkınca ve uyumak için geliyorlardı.
Erkek kediler evden kaçar mı? Kızgınlık dönemine girmiş olsa bile eve gelmez mi?
Buralarda pek kedi kaçıran yada alıp satan kimse olmaz aklıma her şey geliyor ama kedim yok 😢
O kadar üzgünüm ki anlatamam.

5 CEVAP

Emirrckr

Ergenliğe girdiyse dişi peşinde gitmiş olabilir,
Erkek kediler kısır değilse biraz fazla gezerler mahalleden mahalleye bile geçme durumları var ama emin olun başına bir şey gelmediyse geri döner.
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sevecen bir kediyse belki onu seven birinin peşine takılıp gitmişte olabilir.

aycaderinn

Eğer çipi varsa evden kaçtığı anda 10 gün içinde tarım ormana bildirmelisiniz, çipler sayesinde nerede olduğu bulunur

Coconutbey

Eğer oraya alışıksa geri döner gelir aslında ama inşallah basına bi is gelmemiştir

Cennet29

Kediler başka kedilerin peşine düşüp yolunu kaybedebilir köpek kovalayabilir bir şeyden korkup kaçabilir yada biri sevdiyse peşine takılıp gidebilir. Başına bir şey gelme ihtinali de mevcut umarım böyle bir şey olmamıştır. Alışık oldukları düzeni karın doyurdukları yeri terk etmezler

Çok sevecen bir kediydi başına bir iş gelmemiştir umarım öyle bir şey olsa mutlaka birileri haber verirdi ama hala kayıp maalesef