Uyumama Sorunsalı?

yaseminece

Kedilerin avcı olduğunu biliyoruz;vahşi doğadaki arkadaşlarıyla gece avlandıklarını,bu yüzden uyumadıklarını.Uykusunu düzene sokmaya çalıştım fakat geçen gece ne olduysa uyumadı hiç bütün gece miyavladı.Tam miyavlamak da değil hıığğ mığğ gibi rahatsız sesler çıkarıyor.Sebebini anlamıyorum ağlıyor gibi ama ağlamıyor.Psikolojisini olumsuz etkileyecek bir şey de olmadı,sadece annem şehir dışında birkaç günlüğüne evde değil.Ondan mı rahatsız acaba?Bu gece de uyumayacak belli ki yine öyle sesler çıkarıyor.Ama gündüzki uykularında sorun yok,çok rahat uyuyor iştahı yerinde oyun da oynuyor çişi kakası da normal çok şükür.Ne yapmalıyım gece uyuyabilmesi için acaba?Bir de her gün sabah 5te uyandırıyor maması kabında oldugu halde.Bu uyku sorunları evde bir ferdin eksik olmasından kaynaklı mıdır sizce?Elimden geldigince durumu anlatmaya çalıştım,neler yapabilirim?Daha doğrusu yapabileceğim bir şey var mı?

5 CEVAP

Emrondre

Gündüzleri Annenizle mi birlikte vakit geçiriyor ,ben iki üç saatlik bir yere gitsem ilk başta oyun oynuyormuş sonra kapının orda ağlamaklı ses çıkartıp bekliyormuş sebebi belki odur Am siz yinede geceleri uyumadan önce onu yorun oyunlar oynatın o zaman yorulur ve uyur

yaseminece

Evet,ben sınava hazırlandığım için dershanede oluyorum gündüz annemle yalnız kalıyorlar.Kedim onu annesi olarak görüyor diyebilirim gece beraber uyuyorlar.Yalnız kalmasın diye birkaç gündür evden de çıkmıyorum,düzenini bozmadık ama annemin yoklugından yapiyor galiba.Pencereye çıkıp ağlar gibi yapıyor.Gündüzleri de enerjisini attırmaya calısıyorum çok oyun oynuyoruz koşturmacalı.Fakat ne yapsam bilmiyorum şu anda çok da üzülüyorum mutsuz gibi.Şimdi de yine camda ağlıyor gibi ses çıkarıyor canımdan can gidiyor onun o sesini duydukça üzülüyorum :(

yaseminece

Kendisi de kucağıma alayım seveyim tipinde bir kedi olmadığı için,öyle sakinleştiremiyorum da.Kucaktan nefret ediyor huyu suyu asi biraz:) Elimden sadece oyuncaklarıyla kafasını dağıtmak geliyor fakat gece olunca oyuncaklarla da oynamıyor elim kolum bağlı kaldım.

Emrondre

Annenizle bağı kuvvetli demek annnenizin kokusunu sinmiş bir eşyasını yanına koysanız belki kendini iyi hisseder

yaseminece

Ayrıca kısırlaştırdık 2-3 ay önce.Kızgınlık değil o yuzden