Her Gün Malt Vermeme Rağmen Kusması Normal Mi

stellabennett

önceden maltı haftada 3 kere veriyordum sonra birkaç kere kıl kusunca her gün vermeye başladım ondan beri kusmuyordu ama bugün çok azıcık kıl kusmuş yanında mama falan yok sadece kıl sizce bu normal mi

20 CEVAP

dilanbulent

Marka işe yaramamış olabilir. Burada ne kadar malt tavsiyesinde bulunsak da en kaliteli denen maltın bile işe yaramadığı kedi oluyor. Örneğin Gimcat'in maltı en çok kullanılan ve güvenilen markalardan biri ama benim kedimde pek işe yaramadı, 2 defa tüy kusmuştu. Bu tabii markayı kötü yapmaz, sonuçta en iyi marka dahi olsa hiçbir ürünün yüzde 100 garantisi yok. Malt markasını değiştirin.

Ayrıca her gün malt vermek çok fazla. 3 günde 1 vermeye güvenmiyorsanız 2 günde 1 verebilirsiniz ama her gün vermek zararlı.

Cennet29

Demek ki malt işe yaramıyor. Maltınızın markasını değişin

Cennet29

Sebebini veterinerinize sordunuz mu acaba

Coconutbey

Verdiğiniz malt işe yaramıyor ya da az geliyor

stellabennett

@dilanbulent 3 marka değiştirdim üçü de işe yaramadı galiba şimdi ne deniycem bilmiyorum cidden trixie ya da zoovital var aklımda

dilanbulent

Benim şu ana kadar en memnun kaldığım marka Trixie oldu. Severek yaladığı tek malt macun da Trixie'ydi zaten. Ha o kısım çok önemli değil aslında, tadını beğenmezse yaş mamasına sıkarım olur biter. Ama genel olarak her konuda Trixie'den memnun kaldım hem seviyordu hem de 1 kere olsun kusmadı.

Cennet29

Ben şuanda Zoovital kullanıyorum

LilaMiaLuna

Bolovia çok etkili bir malt denemenizi tavsiye ederim

Coconutbey

Biofeline

Leon23

Merhabalar benim kedimde haftada bir kusuyordu veteriner maltı arttırın dedi o aralar gimcat kullaniyorduk çünkü çok seçici başka malt yemiyordu ama gimcat benim kedimde ise yaramadığı için en son trixie denedik onu severek yedi ve ise yaradı deneyebilirsiniz isterseniz

KimJeongguk

Günlük tarama yapın kedinize.

Mivia

Malt markanız kusturuyor olabilir dışkı yolu ile atan markadan alin

dilanbulent

Kusturan malt diye bir şeyi ilk defa duyuyorum. Ya sizin yanlışınız var ya da benim haberim yok. Benim bildiğim kadarıyla tüm maltlar dışkı yoluyla atılmasını sağlıyor, kusması için ise çim verilir. Maltların işe yaramama durumu çok rastlanabilen bir durum. Çok kaliteli, güvenilir bir marka dahi olsa her kedinin bünyesi farklı sonuçta. Bence dediğim gibi kullandığın malt işe yaramamıştır, değiştirip başka malt alırsın.

Mivia

@dilanbulent malt tüy atmaya yarar ve iki çeşit vardır kusturan ve dışkı ile attıran. Arkasında yazıyor zaten.

stellabennett

@Cennet29 değiştirdim :( önceki GimCat sonraki Vet’s Plus şimdiki de Oropharma’ydı