Kedi İdrar Kokusu

Sezgek

5 senelik hayatı boyunca kızım ilk defa kumu dışında bir yere işedi o da yan komşumuzun hatası yüzünden kaplı tuvalet kullanıyorum ama kapağını kapamıyorum çünkü kızım asla girmiyor korkuyor yan komşuya da tuvaletinş temizlemenize gerek yok dememe rağmen saolsun temizleyip kapağını kapatınca kuzum çişini hep koltuğa yapmış ne kadar süre yaptı bilmiyorum gelince kokuyu duyunca da panikle çamaşır suyu ile sildim salonda araştırınca daha kötü yaptığımı anladım şimdi sorum şu koku giderici spreylerden hemen alacağım karbonat sirkeyi de yapacağım ama buna rağmen kokunun çıkmama ihtimali var mı başına gelen oldu mu çok ağır kokuyor evde durulacak gibi değil çünkü

11 CEVAP

Minminik

tekli koltuk mu bizimki ameliyatı sonrası koltuğa yapınca aldım koltuğu banyoya foşur foşur yıkadım pril ve çamaşır deterjanı ile gitti kokusu

Sezgek

Yok ya üçlü koltuk şu koku giderici spreylerden aldım şimdi biraz hafifletti sanki kurusun elektrik süpürgesi ile süpürüp birde priz ile güzelce bol ıslak su ile sileyim bakalım çok kötü bir koku ya gerçekten inşlh çıkar ama hiç umudum yok bir kereye mahsus olsa çıkar belki ama ben evde olmadığım için bir kaç kere yapmış ve öylece de kuruyup kaldı tabi inşlh koltuğu atmam gerekmez

Ozlemcakil

Pardon konu kokuysa islatip karbonat dokun , beklesin oyle ama baska kimyasal karistirmadan nemli olsun oraya karbonati biraz bolca serpip bi kasik su gezdirin bekleyin

Sezgek

Çözüm arayanlara yardımcı okut diye cvp yazmak istiyorum sirke karbonat simple solution koku giderici hiç bir şey işe yaramamıştı kokuyu çıkarmaya umudumu kaybetmeye başlamıştım koltuğu atacağımı düşünüyordum ama carpex enzimatik koku gidericiden Allah razı olsun gerçekten koku falan kalmıyor mis gibi beyaz sabun kokuyor başka hiç bir şey kokusunu geçirmedi o yüzden bence tüm evcil hayvan sahiplerinin evinde bulunması gereken bir şey diye düşünüyorum bence ilk kullanımda kalmadı ama ben garanti olsun diye süpürüp bir tur daha sıkacağım özellikle koltuğun alt kısmına çünkü altı çok kötü kokuyordu bu arada reklam falan gibi düşünebilir herkes çok övdüm ama koku çıkmayacak diye o kadar üzülüyordum ki herkesle paylaşayım sevincimi dedim 😅😂

Trifane

Bende karbonat sirke ws denedim. Cıxx işe yaramadı. Hem de girişteki bench üzerine halıya koltuğa işemişti. Hipet urnier sprey kullandım kumas temizleyci kullandım o da eh işte. En son kaynamış suya bildiğiniz arap sabunu döktüm. onla sildim. ardından Urine offla temizledim koku ws kalmadı.. Bizimki kızgınlıktan işemediği halı kalmadı cunku 3 aydr. İdrar yolları sorunlu oldugu icin kısırlastıramadım..

sudesama

imkanınız varsa yıkamacıya verin aksi takdirde çok uğraştırır

Ozlemcakil

Bence gerek yok , yavrum benim tutamayacak duruma gelince kediler köpekler gibi yapacagini sanmiyorum kapagini acip temizleyin gider yerine

Sezgek

Karbonat sirke hiç biri işe yaramadı şu petlebide olan simple solutiondan aldım betten ama dikkat etmemişim sert yüzeyler için olanmış yine de sıktım ilk kokuyu bastırdı kendi kokusu sarfı etrafı haha tamam gitti dedim ama kuruyunca şimdi yine buram buram çiş kokuyor yarın süpürücem biraz araştırdım insanlar carpex in konsantre solüsyonundan da memnun kalmış bir de onu deneyeceğim yani bu böyle olmaz dayanılacak bir koku değil genzim yanıyor kokudan oda da durulmuyor camlar açık olmasına rağmen azalmadı bile koku nasıl bir şeyse inşlh diğer solüsyon iyi gelir yoksa koltuğu atmam gerekir

Ozlemcakil

Acaba kuruyunca gecer mi surekli islandigindan koku taze kaliyor olabilir mi bence petek yaninda iyice kurusun , arkafasimin erkek kedisi yillar once bizde misafirdi kuduruk essek her yeri isaretlemisti 3 gunun sonunda heryeri sildik kurtuttuk bi koku kalmadiki ben astimim kokular beni olduruyor bence daha kimyasal uygulamayin

Sezgek

Zaten biz evde değildik koltuk kuruydu simple solution ı ilk kullandığımda hah dedim tamam gitti koku çünkü sadece simple solution kokuyordu ama kurudukça yerine idrar kokusu geldi şu an buram buram idrar kokuyor kocaman salon camlar açık olmasına rağmen dayanılacak gibi değil sadece iki yere işemiş olmasına rağmen korkunç bir koku ya bir de kısır yani koku bırakma falan da yok düz idrar kokusu şu an kuru diyebilirim zaten yarın elektrik süpürgesi ile süpüreceğim ama kendi haline bırakarak geçecek bir şey gibi durmuyor yarım sirke karbonat ikilisini yapacağım carpex gelesiye kadar geçmezse koltuğu atmam bile gerekebilir öyle bir koku ya umarım geçer

Sezgek

Trifane üzüldüm valla halinize bizimki kızgınlıkta olmadığı halde idrarı çok kötü kokuyordu sizi düşünemiyorum bile benim en büyük korkum idrar kokusu kalsın diye tekrar koltuğa işer mi demiştim ama çok şükür bizim kız obsesif derecede titiz olduğu için kapağı açtığım gibi tuvaletine yaptı yavrum yazık kakasını hiç yapmamış kaç gün içinde tuttu kim bilir kakası konusunda çok titz çünkü sımsıkı örtmesi lazım urine off u da alabilirim evde bulunsun bu tarz şeyleri evde bulundurmakta fayda var bence