Nutri Feline Kuru Mama

buketguven

Arkadaşlar iki tane British kedim var, hills Royal canın proplan nd mamalarını denedim. Nd severek tükettiler NUTRİ FELİNE aldım bu sefer tek bir mama kullanmak istiyorum bu mamayı kullanan var mı acaba iyi mi deneyenler yazabilir mi

3 CEVAP

dilanbulent

Hills Proplan ve Royal Canin'den memnunsanız niye değiştirip duruyorsunuz anlayamadım. Fazla mama değiştirmek hiç iyi bir şey değil. Hayatı boyunca aynı mamayı kullansın demiyorum tabii ama memnunsanız neden bu kadar sık değiştiriyorsunuz ne gerek var. Kullanıp değiştirdiğiniz mamalar zaten Nutri Feline'den çok daha güvenilir mamalar yani. Ne gerek var.

dilanbulent

Kağıt üzerine bakıldığında Nutri Feline daha iyi gibi gözüküyor, ama sadece kağıt üzerinde. Örneğin Brit Care markasının mamaları da kağıt üzerinde harika gözüküyor ama o kadar yüksek bir şikayet oranı var ki, resmen yiyen kedilerin yarısını bitmek bilmeyen bir ishal ile mahvediyor. Hills piyasadaki en güvenilir markalardan biridir. Kendini içerik profesörü zanneden insanların Hills gibi markaları kötülemesine bakmayın, o insanlar içerik kısmında ''taze/kurutulmuş et'' yazısını görünce iyi mama sanıyorlar. Hills dünyada en çok kullanılan markalardan biridir, ayrıca da köklü bir markadır. Şans eseri olan bir şey değil bu. Ayrıca da veterinerlerin her dediğine de inanmayın, her veteriner kendi sattığı mamaya en iyisi der. Proplan satan en iyisi Proplan der, ND satan en iyisi ND der.

buketguven

Kızım mama konusunda çok seçici olduğu için mama değiştirmek zorunda kalıyorum. Bir tek nd çok severek yedi onada uzun vadede böbrek rahatsızlığı yapıyor diye mama arayışına girdim. Veteriner kliniği işleten arkadaşıma hills mi nutri feline mi diye sorduğumda nutri feline dedi o yüzden aldım. Siz mama konusunda tecrübeli misiniz anlayamadım eğer tecrübe ettiyseniz yazabilirsiniz