Acil???

köpeğin yaşını kendim nasıl öğrenirim bugun bir kööpek sahiplendim golden retriever. 3 yaşında diyolar ama yüzü beyaz ve çok ağır yürüyo sahiplenmeden önce bakan kadın evden hiç çıkarmamış köpeği acaba ö yüzdenmi ağır yürüyor bide kilolo bir yapıya sahip nasıl zayıflatırım köpek kısırmı değilmi henüz onuda bilmiyorum

4 CEVAP

elifdmz

köpeğin yaşını tahmın etmenız zor olabılır.bır veterınere danısın derım.Kılolu bır kopek ıse agır ve yavas olması normaldır.kısır olup olmadıgını erkek ıse anlarsınız dısı ler nasıl anlasılır bılemıyorum maalesef.sizi söylemeleri gerekırdir.onuda yıne bır veterınere sorun.Özel kısır kalorısı dusuk mama kullanın kılolu ıse kısır olma ıhtımalı yuksek.cunku kısır olmayan kopek ne kadar yerse yesın cok kılolu olmaz.3 yasında 1 km yurudukten sonra nefes nefese kalıorsa dogrudur ama kopek dısarı cıkmadan da yapamaz.tuvaletını neye yaptırıyolarmıs o zaman.bence siz dırek veterınere gıdın yası daha fazla olabılır kısır olabılır.gormeden burdan bısey demek yanlıs olur.ama dusuk kalorılı mam kullanın kesınlıkle kılosu dengeye gırecektır.bol yuruyuse cıkarın bırde..

Düşük kalorili diyet mamalar var onlardan kullan ne yaşını ne de kısır olduğunu tek başına bilemezsin mutlaka veterinere götur

wmp ilacı ne işe yarıyor biliyomusunuz nasıl kullanılır