Ameliyata Gerek Var Mı?

Sunshinelight

Son veterinere gittiğimizde kedimin burnunun küçük olduğu söylendi ameliyat ile de duzeltilebiliyormuş ben emin olamadım acaba nefes alış verislerinde zorluk oluyor mu su anda diye sizce yaptırmak mi doğrusu yoksa olduğu gibi kalması mi?

6 CEVAP

dilanbulent

Bu tarz ciddi durumlarda tek 1 veterinerin sözüne güvenmemek lazım. Üzülerek söylüyorum ne yazık ki veterinerlerin çoğu daha fazla para kazanmak için her şeyi yapabilyor. Eğer bu tarz ciddi bir durum varsa başka bir veterinere gidip onun da görüşlerini almanız çok daha iyi olacaktır.

aslihan_e

Ben de kendimden örnek vereyim, 20-25 doktor ameliyat olmamam gerektiğini riske gireceğimi söyledi ama sonra bir doktor gelip ameliyatsız yaşayamayacağımı söyledi, gerçekten de o ameliyat olmamamı söyleyen doktorlar yüzünden vakit kaybettiğim için iç organlarım zarar görmüş boş yere. Yani dedikleri gibi mümkün olduğunca fazla fikir alın ve ameliyat olmasını söyleyen veterinerin de gerekçelerini iyi dinleyip mantığınıza göre hareket edin. Belki o bir veteriner haklıdır diğerleri basite indirgiyordur. O yüzden güzel bir açıklama yapmasını isteyin. Dedikleri gibi para peşinde olabilir mi bilemiyorum. Mesela ameliyat yaptırmazsanız yaşlılığında sorun çıkacak mı? O yaşta nefes almada sorun çıkarsa (8 yaşından sonra mesela) ameliyat riskli oluyor. Yaptıracaksanız ne kadar genç o kadar iyi. 2 yaşındaki kediyle 5-6 yaşındaki kedi aynı hızda da iyileşmiyor

Ozlemcakil

Evet rahatsizligivvar mi ben ce baska vete gidin zorunlu mu yazik yavrucaga

Ozlemcakil

Gercekten zorunluysa tabi ki ama olmasa da olursa bosuna narkoz ve acı demektir 😢

stellabennett

bence de başka veterinerlere de gidin onlar da yaptırmanızı söylerse yaptırırsınız kendimden örnek vereyim tek bir doktor yüzünden ameliyat olacaktım ama başka doktora gittiğimde gerek olmadığını söyledi yani boş yere olup acı çekecektim böyle ciddi konularda iyi araştırmak lazım

Sunshinelight

Yorumlarınız için çok teşekkürler :) bazı veterinerler dediğiniz gibi para icin böyle söylüyorlar ben en kısa zamanda başka veterinerlere götürmeyi düşünüyorum ama ben kedimde (3 yaşında) şu ana kadar oyun oynarken nefes darlığı cektigini görmedim umarım bir şeyi yoktur eğer varsa yaşlanmadan bu sorunu çözmem gerekiyor muhtemelen.