Kedim Van Kedisi Mi Sizce??

Anket

kesinlikle van
(0 oy)
van değil mi
(5 oy)
Toplam (5 oy)

merhabalar
kedim için van kedisi olabilir diye bilgi aldım. sizce van kedisi mi? kuyruğu kafa kısmının bir kısmı sarı- kahverengi. google aratınca kedimle aynı olanlar çıkıyor. tabi safkan değildir zaten kırmadır büyük ihtimalle. özelliklerine baktığımda suyu çok severlermiş benim kedim suyla oynamaya bayılır. merak ettim sadece ben hep tekir tekir derdim. :)

6 CEVAP

tengrist

Şu an çok şaşırdım çünkü dişi kedim sizin kedinize çok benziyor, kafa üstündeki desen bile aynı. tek fark Nazlı'nın tüyleri siyah. 😂
Uzun vücut tipi, küçük kafası ve uzun kuyruğu sebebiyle kediden çok sansara benziyor evde dolaşırken görünce gülesim geliyo sansar gibi. veterinere cinsi ne diye sorduğumda van kedisi kırması olabilir demişti şaşırmıştım ben de çünkü beklediğim yanıt değildi açıkcası, google'a da görsellere ısrarla hangi fotoğrafını aratsam Van kedisi çıkıyor.

Bu arada artık ben sizde de görünce Tarım ve Orman Bakanlığının sitesine baktım Şurdan tarım ormana göre gözleri sarı ve kehribar olan kedi Ankara kedisidir, Van kedisinin gözleri genellikle kehribar ya da mavi olur. Kuyruğu ve başı renkli olur. (sitede sarı renkli olarak yazıyor) ve bu farklı renk tüyler tek gözlü van kedilerinin mührüymüş. Yaaani büyük ihtimalle kediniz evet Van kedisi.

Minminik

Veteriner mi dedi bunu çünkü benim veterinerim tatlılık yapacak diye sokakta milyonlarca benim kedime benzeyen kedi gibi olan kedime; ay bu kedi tekir ama çok nadir bulunur demişti sdasdasd

KimJeongguk

Tekir kediniz. Van kedilerinin bilinen özelliği gözlerinin ikisininde ya kehribar renkte yada sol gözlerinin mavi sağ gözlerinin kehribar rengini almasıdır ve kürk renkleride bembeyaz yada beyaz üstü küçük siyahlıklar olur. Van kedilerinin genleri çok baskındır. Hangi kedi ile çiftleşirse çiftleşsin %99 beyaz kedi doğururlar veya doğar.

tengrist

evet. 😅 açıkcası cinsi ile pek ilgilenmiyorum ama gerçekten ufak kafası uzun kuyruğu falan tam bir sansar tipi var diğer dişi tekir kedim yanında erkek aslan gibi duruyor. O yüzden merak edip sormuştum veterinere o da van kedisine benziyor demişti ben de şaşırmıştım. hala internetten bakıyorum arada bir ama özelliklerini de yazsam resmini de aratsam soruyu soran arkadaşınki gibi ısrarla van kedisi çıkıyor

Mivyayy

Göz rengi nedir? Belki genlerinde olabilir ama fenotipe çok yansımamis gibi

Mivyayy

Göz rengi nedir? Belki genlerinde olabilir ama fenotipe çok yansımamis gibi