Dişi Kedi İsmi

shorlock

yavru siyam keedisi aldım 1 hafta sonra gelecek hayla isime karar veremedim sence ne olsun

1 CEVAP

Mischka

Benim düșünceme göre kediye ve ya köpeğe vb. verilecek isim sahibi tarafından düșünülüp, araștırılıp beğenilmeli. Sonuçta o tıpkı öz evladınız olacak ve ona koyacağınız isim aranızdaki bağlardan sadece biri. Internet üzerinden bebek isimleri sözlüklerine bakmanızı öneririm. Bakın, sesli okuyun, kulağınıza hangisi hoș geliyor bulmaya çalıșın, anlamlarını okuyun, bir de güzel bir anlamı varsa tadından yenmez. Ben Mischka'yı mișa ismimden yola çıkarak buldum, mișa demek istemedim çünkü çok popüler bir isim, bayağı kullanılıyor, biraz daha özgün olmasını istiyordum. Hatta 2. Kedi sahiplenmeyi düșündüğüm için onun ismini de bebek isim sözlüklerinden buldum, anlamı olsun, fonetiği olsun kulağa hoș gelen bir isim, beğeniyorum. Sahiplenecek gönlümce bir yavru buldum mu tamamdır :) En eğlenceli kısım isim koymak, araștırın, tadını çıkarın, eminim çok güzel isimler bulursunuz.