Hindistan Cevizi Yağı Gingivit?

Cattoscar

Kedimin gingiviti için ilaç kullanıyoruz antibiyotik iğne de oldu ama geçmiyor kuru mama yiyemiyor hindistan cevizi yağını öneriyor musunuz kullanan varmı diş etlerine

17 CEVAP

IIREMMM

bunun için direkt bizim kullandığımız hindistan cevizi yağı değil de hayvanlar için farklı bir versiyonu öneriliyor.Petchef markasının var ve çok fazla olumlu yorum var ama denemediğim için objektif bir yorum yapamayacağım. Kliniklerde satılan Vetriline markasının da gingivit önleyici bir maltı var biz bu markanın antihairball versiyonunu kullanıyoruz ama veterinerimiz ağız temizliği için diğerini de önermişti siz de hekiminize sorabilirsiniz, bir de novomed markasının ağız ve diş jeli var biz de diş fırçalamada kullanamaya başlayacağız

IIREMMM

bizim kullandığımız hindistan cevizi yağı önerilmiyor yüksek potasyum içerdiği için ama hindistan cevizi yağı içerikli bir ürün kullanmak istiyorsanız az önce dediğim gibi Petchef markasına bir bakabilirsiniz, mama sadece gingivit için değil genel olarak çok önemli, felicia orta seviye bir mama olarak geçiyor ama imkanınız varsa bir üst seviye de kullanabilirsiniz, acana,orijen,virbac,N&D en kaliteli markalardan. Bence anitibiyotik dışında düzenli fırçalama da çok önemli bana kalırsa canı acıyorsa pek fırçalatmak istemeyebilir ama bunu bir veterinerinize danışabilirsiniz

IIREMMM

evet novomed ile fırçalayabilirsiniz, evcil hayvanlar için yumuşak kıllı küçük parmak fırçalar oluyor novomed diş jelini fırçaya döküp dişlerini fırçalayabilirsiniz

IIREMMM

bebek diş fırçası yerine daha önce dendiği gibi dentalfinger alın parmağa geçirilebiliyor , küçük ve kullanışlı

ya bir de humuslublog a girin instagramda sabitli storylerde biraz ileri gidin gingivitli başlık göreceksiniz inceleyin onun yaptıklarını tavsiyelerini. gingivit öyle kısa sürede geçecek bir şey değil sanırım

IIREMMM

ürün tüpte ise malt gibi 2-3 cm ağzına sıkarak verilebilir bence ama yanıltmayayım sizi, zaten ürünün arkasında da yazar nasıl kullanıldığı

IIREMMM

bu arada instagramda humuslublog sayfasında( gingivit isimli öne çıkanlarda mevcut) denk geldim gingivit ve tartar için novomed markasının ağız ve diş jeli dışında yine aynı markanın replat dental power isminde yeşil renk toz bir ürünü varmış, 5 kg kediye yarım ölçek suyla ıslatılmış kuru mamaya döküp yediriliyormuş ve gingiviti yüksek oranda geriletmiş bakabilirsiniz siz de

IIREMMM

daha bugün 24 TLye görmüştüm ben parmak diş fırçasını en çok kullanılan alışveriş sitelerinde(isimlerini yazınca kapatıldığı için yazmadım) (ardinyo ve optana ve teknoclass sitesinde de,24.74 ve 22.39 TL)

Cattoscar

Normal hindistan cevizi yağı fayda etmez mi birde kullandığımız mama da önemli mi bu hastalıkta ben felicia kullanıyorum daha kaliteli bir mama kullanmam şartmı

Cattoscar

Nevomed bende de var jel olan onunla fırcalayabilirmiyim

Cattoscar

Ben bebek diş fırçası almayı düşünüyorum çünkü diş etleri acır diye ekstra yumuşak bebek için olanı alicam olur dimi

fırça kullanmayın dental finger var novomedin yine onu kullanın. virbac diş macunu alabilirsiniz klinikten dental fingerla güzelce masaj yapın dişlerine damaklarına. zaten hassas kırmızı diş etleri olan mama bile yiyemeyen kediye bebek de olsa fırça kullanılmaz. bir de mümkünse başka vetin de fikrini alın mama bile yiyemiyormuş belki çok daha sağlıklı fikirler verirler.

Cattoscar

Veteriner imunne macun verdi vet prive lysine içerikli onu nasıl kullanmalıyım vete sormayı unutmuştum

Cattoscar

Teşekkürler bakıcam şimdi ama baktım da parmağa takılan diş temizligi için olan fiyatı çok yüksek 6 hafta kullanılıyormuş ben dışını fırçalamayı düşünüyorum açıkçası yapanlar var veterinerde önermişti çünkü umarım iyi sonuç alırım

Cattoscar

Normal diş fırçası değil dediğim dentalfinger söylemiştim pahalı olan yoksa diğerleri ucuz dediğiniz gibi