Kedimle Uçak Yolculuğuna Çıkacağım. Neler Yapmalıyım ?

gurkanse

Merhaba kedi severler,
5 saatlik bir yurtdışı uçuşum olacak fakat evden çıktığım andan itibaren yaklaşık 8-10 saat kadar kedim taşıma çantasında olacak.
havaalanına gidiş 1 saat
havalanında bekleme 3 saat
uçuş 4-5 saat
gideceğim yere varış 1 saat

bu süreçte kedime en uygun taşıma çantasını aldım.
içerisinde idrar ya da kaka yapma durumuna karşılık tualet bezi aldım. su içirebileceğim küçük bir kap mama ve ödül mamalarını da yanıma aldım.

tek endişe ettiğim konu 8-10 saatlik sürede taşıma çantasında kalacağı için sakinleştirici veriyim mi vermiyim mi ? piyasada çok fazla ürün var ve hangisine güvenebileceğimi bilmiyorum. sadece yolculuk bitene kadar sakin kalması stres yapmaması onun için daha iyi olacağını düşündüm. bir okuduğum konuda promazin macun veren olmuş ama kedi yememiş ve ağzı köpürmüş. sakinleştirici konusunda nasıl hareket etmem gerekiyor. özellikle kedileri ile uçak yolculuğu yapmış olanlar tecrübelerini paylaşırsa çok memnun olurum.

Vakit ayırıp cevap yazan herkese teşekkür ederim

1 CEVAP

gurkanse

bu arada kızım kısır ve 1 buçuk yaşında.