Sarı Kedi Hangi Irktan

havuzoglu

SARI BİR KEDİM VAR HANGİ IRKTAN OLDUĞUNU MERAK EDİYORUM

9 CEVAP

deniz_berkan

küremiz yokki anlayıp görelim :) fotograf atsanız daha iyi olur

Infernus

Melez :) tekir de melez,sarman da melez,smokin de melez, calico da çoğu melez bazen belli bir ırktan calicolar da olabiliyor örn. Ragdoll calicosu shorthair,Norwegian forest gibi.Safkan bir ırktan bahsedebilmek için nesiller boyu aynı ırktan üremiş olmak geliyor anne baba. Yani şu an şu ırk bu ırk diye yazılan kedilerin de çoğu safkan olmayabilir. Onlarca yüzlerce nesil önce farklı bir ırkla çiftleşmiş de olabilir. Ama işte baskın ırk diyoruz böyle durumlarda da.

havuzoglu

şu anda atamaam

eltarcin

Arkadaşlar özelden yazsanız? 2 ay önce sorulmuş geçmiş.sonuçta..

Heiter

Tekir de sarman da birer ırk değil, kürk deseni/rengini tanımlayan ifadelerdir. Kürk rengi turuncu olan kedilere sarman deniyor. Beyaz desenleri olan turuncu kedilere de deniyor. Garfield veya çizmeli kedi gibi düşünün yani.
Alışkanlık olmuş, sokak kedilerine veya evcilleştirilmiş kedilere (ki bunlar melez ırklar) tekir deyip duruyoruz. Desek nolur? Dünyanın sonu değil tabi ama bir süre sonra insanlar bu tanımları birer ırk adı zannetmeye başlıyor :/

Omereyub06

Sarman bazıları tekir

Kedimekim

Sarman olarak biliniyor ama sarman bir ırk degil o yuzden tekir olarak geciyor ve sarman kedilerin cogu erkek oluyor

xCat

Madem tekir bir ırk değil, bu hayvanların ırkı yokmu?

marsssss

Fotoğraf atsan. Sırma olabilir.