Kedimin Fazla Mamasini Nereye Verebilirim?

Fguclu

İyi günler. Kedimi kisirlastirdigim için maması elimde kaldı. Bı paketini sokaktaki kedilere dağıtmak için ayırdım ancak daha 2 hafta önce yeni bir 7 kg mama daha almıştım onu degerlendirmek istiyorum. Hills balıklı yavru kedi maması. Letgo gibi sitelere yüklenmiyor. Sadece yarım kg kullandım klipsli fermuarlı paketinde. Yardımcı olur musunuz?

13 CEVAP

Kediniz daha 1 yaş yapmamışsa mamayı vermeye devam edebilirsiniz ölçülü bir şekilde

Fistikpasa

Sokakta tonlarca kedi var en güzel şekilde öyle degerlendirilir diye düşünüyorum

Emirrckr

Evet henüz 1 yaşından küçükse kullanabilirsiniz.
Bizde kısır kedimize daha N&D Kitten kullanıyoruz 1 yaşından itibaren kısır mama arayışına geçeceğiz.
Kedimiz çok seçici,
N&D sevdiği için 1 yaşa kadar onunla devam edelim dedik.

Elinizde kalmış sayılmaz eski mama ve kısırlaştırılmış mamayı karıştırarak güvenle verebilirsiniz

Fguclu

Böbrek sorunlarına yol açar dediği için veteriner kısırlaştırılmış aldık bir sorun teşkil etmez mi yani

Minminik

aynı mamayı kullanıyormuşuz, veterinerim kesinlikle kısır mama kullan ama elindekinide az miktarda içine karıştırıp verebilirsin sorun olmaz dedi. zaten kademeli geçiş yapacağınız için 1kg ayırın, benim kalan mama 2 kg civarındaydı sizin daha fazla, buz dolabı poşetlerine eşit miktarda bölüştürüp sokakta 2 gün verseniz biter o , şuan o kadar çok yavru kedi var ki sokakta

birde hangi mamaya geçtiniz? hills kitten kısıra geçtik kolay oldu geçiş ama sanki bizde biraz kabızlık yaptı

huqi

Bence de bitirene kadar verin bir sorun olacağını sanmıyorum devamlı kullanmayacak sonuçta, bu paketten sonra kısır mamasına geçeceği için sorun olmaz.

Fguclu

Hills sterilized tavuklu kısırlaştırılmis kedi mamasına geçtik. Aynı markanın kisirlastirilmisini aldım.
Sokak kedileri için 5 kg olan bı paketim vardı onu ayırdım. Zaten sürekli sokak kedileri için micho mito alıyorum.
Ama bunu yeni almıştım kısırlaştırmayi düşünmüyorduk başta sonra bir anda karar verip kisirlastirinca bu mama kaldı. 800 TL vermiştim. Kısırlaştırılmış mama da 1200 TL tutunca bir de ameliyat masrafı vs ağır oldu. Açıkçası satmayı planlıyorum.

IIREMMM

ani mama değişimi yapmamak için 1 hafta-10 gün boyunca eski maması ve yeni mamasını belli oranlarda karıştırarak vermelisiniz ( internet sitelerinde hangi oranlarda karıştırılması gerektiği ile ilgili bilgiler var ).

IIREMMM

ama kısırlaştırıldığı zamandan itibaren kısır maması kullanmalısınız, kedim kısır ama 1 yaşını geçince kısır mamaya geçeceğiz gibi cümleler çok saçma ne zaman kısırlaştırıldı ise o zamandan itibaren kısır mama kullanılmalı ( hafife alınacak bir konu değil sosyal medyada candan veteriner paylaşmıştı kısır bir kediye normal mama kullanımının sonuçları diye idrar yollarında taş oluşumuna sebep olmuş ve uzun bir tedavi döneminden geçmiş) , elinizde eski mamanız kaldıysa ani geçiş olmaması için(kabızlık ve ishal durumlarının yaşanmaması için) daha önce de dediğim gibi 1 hafta- 10 gün boyunca belli miktarlarda karıştırarak vermelisiniz

Fguclu

Zaten aldım kısırlastirilmis kedi maması ama eski yavru kedi maması elimde kaldı onu satabileceğim herhangi bir yer var mı diye sormak amaçlı yazmıştım konu çok farklı yerlere gitti 😬