Yavru Kedinin Gözü İçin Ne Önerirsiniz

aytunccc123

18 günlük yavrulardan birinin bir gözü dünden beri kapaniyor annesi yalayarak acar mı yoksa damla mı kullanmaliyiz veterinere goturmem zor cunku çok küçük ve anneleride yanlarindan ayrilmiyor miyavlasa hemen kosuyor o yüzden tecrübeli olanlardan damla onerisi bekliyorum

6 CEVAP

Emirrckr

Genta damla vardı galiba ondan alabilirsiniz.
Terramiycin(adını tam hatırlamıyorum yanlış olabilir)merhem şeklinde ama anne yalar belki o yüzden damla daha mantıklı.
Veteriner hekime de bu fotoğrafı atabilirsiniz illa yavru kediyi götürmeye gerek yok onlar daha tecrübeliler,gerekli tavsiyede bulunurlar.
Fakat geç kalmayın lütfen,tedaviye başlayın annesi yalayarak açamaz,tıbbi tedavi gerekebilir.
Başlanmazsa gözünü de kaybedebilir.Henüz ilerlememişken tedaviye başlayın.

aslihan_e

Göz merhemi olanı almanız gerek bir de normal terramycin var.

Linahan

Evde en basit yöntem şunu uygulamamızı öneririm:
Ilık çay ve pamukla gözünü hafif ıslatıp etrafını temizleyerek sildirin. Defalarca böyle kedi gözü temizledim hemen düzeliyor :)

aslihan_e

Terramycin alu

aslihan_e

Terramycin alın düzelir o

aytunccc123

Duzelmezse terramycsin alırım ılık çay ve pamuğu deneyecegim bu akşam tesekkurler