Kısırlaştırmak Dogrumu

Alisoydas34

Anket

Masum köpekler kısırlastirilmalimidir
(0 oy)
Eger insanlar da boyle birsekilde secim hakki olmasaydi insanlar a da yapsalarmiydi
(4 oy)
Toplam (4 oy)

Ben bir adet yavru köpek sahiplenmek istiyorum goruyorum hossuma giden pek cok guzel yavru lar fakat hepsi kisirlastirma ile vericeklerini soyluyolar ben buna karsiyim sozlesme yapabilirler sakincasi yok fakat hayvan i kısırlaştirdiginiz zaman hayvan cok tuhaf oluyo is yerimin onun de 5 tane kısırlastirilmis hayvan var baktigimiz hayvan lar cok acayip sekle girmisler enerjileri yok bitik durum dalar sartmı bu kısırlaştirmalar ticaretini yapicak insanlar var evet ama her insan da bir degil

3 CEVAP

dollfacepersian

Kısırlaştırma hakkında veteriner tarafından yazılmış şu yazıyı lütfen okuyun https://www.vtm.com.tr/kisirlastirmaya-dair-bilmeniz-gereken-hersey/
Ben zamanında burada yazan sebeplerden dolayı erkek kedimi kısırlaştırdım. Ne karakterinde ne davranışlarında ne de sağlığında olumsuz bir şey olmadı. Gayet hareketli, sağlıklı ve mutlu bir kedi.
Sahiplendirme de kısırlaştırma şartını koyma sebepleri ise bu ve dediğiniz gibi iyi görünüp hayvanı aldıktan sonra üreten,satan kısaca kötü şeyler yapan insanların olması. Evet her insan ayni değil, herkes böyle yapacak diye bir şey yok ama önlem amaçlı yapılması gerekiyor ki sahiplendirme yapan kişilerin/kuruluşların çoğu birçok kez insanlara güvenip kötü şeyler yaşadıktan sonra bu şartı koyma gereği duyuyor. Kimse de sizi şahsi olarak tanımadığı için size güvenip bu şart olmadan sahiplendirme yapmıyorlar doğal olarak

Osubusu

Hamile bi sokak kedimiz şuan evimde doğumdan iki ay sonra kısırlaştırmayı düşünüyoruz. Sokakta yaşıyor ve yemek veren diğer insanlar hamile olunca yüz çevirmeye başladıklarını gördüm en son ben evime aldım üç haftadır benimle yavrulara da sanırım ben bakıcam böyle gözüküyor. Tekrar doğum yapmasını istemeyiz benim durumumda şart malesef

goknur

2 disi kedim var ve kisirlastirmayi dusunmuyoruz.