Kedinin Aşırı Enerjik Olması

Aysen61

Kedim 5 aylık felan kızgınlıkta değil baştan belirteyim ama çok enerjik aşırı yoruldum artık evde kırmadığı şey yırtmadığı şey kalmadı aile evindeyim ailem çok rahatsız oluyor annem özellikle bir şey de diyemiyorum iki kediler diğer kedimlede oynuyo ama enerjisi gene bitmiyo yavru kedi 5 6 saat uyur mu ancak o kadar uyuyo çekmeceleri açma camları açma her yaramazlık var kısırlaştırana kadar sürer mi çok yoruldum daha çünkü kaçacak diye de korkuyorum cam açıyor çünkü enerjisini attırabilirim ??

3 CEVAP

aslihan_e

Kısırlıkla alakası yok, yavru kediler öyle kuduruk olur. Tabi arada uykucu olanlar çıkar ama geneli öyledir. Hele evde oynayacağı kedi varsa o zaman oyun büyüyor. Şöyle 2 yaşına doğru olgunluk gelecektir. 1 yaşındaki hali bile bundan daha iyi olur. Sadece çocuk ve oynamak istiyor. En çok olta peşinde koşturarak yoruyorum kedileri. Kendim ortada oturup oltayı çevremde çevirerek koşmalarını sağlıyorum. Onlara da oyun alanı gerekiyor. Bizde büyük bir balkon var, mesela çok delirdiklerinde yavruları oraya koyuyoruz istedikleri gibi oynuyorlar orda. Yoksa salonun ortasında bir yere kadar oynayabilirler, sonrasında her şeyi yıkmaya başlıyor yavrular. Şimdi ben onlara bir sürü pinpon topu sipariş ettim, onlar pinpon topuna bayılır biliyorsunuzdur belki. Dökücem balkona, orda koştururlar. Sizin de güvenli balkon varsa oraya oyuncak doldurun. Yavru kediye de çocuk gibi oyun odası gerekiyor.

IIREMMM

enerjisini eşyalardan azaltmak için oynayabileceği oyuncaklar bulmalısınız( zilli toplar, küçük zilli fareler olabilir bizim kedimiz yetişkin olmasına rağmen küçük içi boncuklu tüylü faresi ile çok uzun süreler oynuyor ,deneyebilirsiniz siz de ) henüz yavru olduğu için enerjik olması da normal her kedi çok uyur diye bir kural yok ve kedi bu biblo değil sonuçta bıraktığınız yerde kalamaz, camlara da sineklik ya da file takın ,cam aralık kalmadığı ya da sıkı kapanmadığı sürece kendisinin kulbunu çevirip açacak hali yok

Ozlemcakil

Evde saklanbac oynayin koşâcagi icin yoruluyor 10cm adim boylaroyla evde kosunca bi kaç turda yere yatar zaten ama çok kosturmayin nefes nefese fazla kalmasin ve evet kudurukcuk oluyorlar🥰