Kedimin 1 Aydır Aralıksız Miyavlaması

zeynep0192

Kedim suan kizginlikta ve yaklasik 1 aydir araliksiz miyavliyor. Normalde bu kadar uzun sürmezdi fakat nedense kesilmiyor sürekli miyav miyav.

2 CEVAP

IIREMMM

bence bir veteriner hekiminize danışın kızgınlık döneminin tahmini bitiş tarihi ile ilgili net bir şey söylemesi daha mümkün ondan sonra da kısırlaştırın daha fazla zorlanmasın

aslihan_e

2 yaşından sonra kızgınlıklar çok daha şiddetli ve uzun oluyor. Yaşını bilmiyorum ama yaşı büyüdüyse kızgınlık seviyesi artmış olabilir. Mesela 10 aylık ilk kızgınlığa giren kedi ile 2-3 yaşındaki kedinin kızgınlığı bir değil. Ayrıca 2-3 yaşındaki erkek kedinin koku bırakması da 1 yaşındaki kediye göre çok sık oluyor. Erkekler sürekli koku bırakmaya başlıyor. Dişiler de yaşları ilerdikçe koku bırakmaya başlıyor. Baktığım küçük bir sokak kedisi vardı mesela dişi, koku bırakmıyordu, şimdi 4-5 yaşına geldi, geçen baktım dışarda her yere püskürtüyor.