Kedim Tuvaletini Tutuyor

Cherryvi

Bikaç gün önce yerde parça parça kakasını buldum kuma yapmamıştı. Belki kumu beğenmiyordur diye kumu değiştirdim. Tuvaletinin buluğunduğu alanı da değiştirdim ve daha sessiz sakin bir yere koydum fakat bu defa yere de yapmıyor. 1 gündür tutuyor. Birkaç defa kabına girdi eşeledi ama yapmadan çıktı acaba. Ev değiştirdi ama 5 gün boyunca kumuna girip yapıyordu sorun yoktu. Veterinere götüreceğim bugün de yapmazsa.. Böyle bir şey başına gelen var mı neden olabilir acaba

3 CEVAP

aslihan_e

Kabız olmadığına emin misiniz? Önce ondan emin olun. Ev değişimini şuan gösteriyor da olabilir. Evi kendi kokusuna çevirmeye çalışıyordur belki. Parmağınızla bıyık bölgesini ovalayıp geçtiği köşelere sürün. Biraz kokusu bulaşmış olur. Ama bana kabız gibi geldi, kumunu eşip yapmadan çıkması ona işaret ediyor. Yutmaması gereken bir şey yutma ihtimali de var. Siz en iyisi vete götürün. Öncesinde bir çay kaşığı zeytinyağı verebilirsiniz mamayla karışık, eğer ki kabızlık ihtimali varsa. Probiyotik yoğurt da iyi olur.

Cherryvi

Teşekkür ederim, sanırım kabız olmuş gece saatlerinde tuavletini yapabildi

Cherryvi

Yardımcı olabilecek var mı