Kedim 1-2 Günde Sadece 1 Kez İdrar Yapıyor ?

Delikedi12

Birisi bunun sebebini söylerse sevinirim karaçiğer yetmezliği falan diye korkuyorum ama veterinere gidince çok saldırgan olduğu için anla yıllık kontrolleri için götürebiliyoruz kedim 5-7 yaş arasında (Tam emin değilim) Ha bide ıslak mama çok yemez bunuda yazıyorum belki bi alakası fln vardır neyse şimdiden teşekkür ederim

2 CEVAP

bsecnl

böbreklerinde veya idrar kanallarında sıkıntı olabilir

Alika

merhaba
Öncelikle geçmiş olsun.
İdrarında kan var mı? İdrarını yaparken miyavlıyor mu?
Kan var ise kum yada taş düşürüyor, Acı acı miyavlıyor ise taş düşürme olasılığı yüksek. Kum düşürdüğünde genellikle daha fazla idrara çıkma gözlemlenir.
Kan ve herhangi bir miyavlama mevcut değil ise böbreklerinde fizyolojik bir sorun mevcut olabilir. Bununla ilgili ultrason çektirmeniz ile daha net sonuç olabilirsiniz.