Kedinin Dişleri Bebek Diş Fırçasıyla Fırçalanır Mi

Cattoscar

Merhaba arkadaşlar kedimin gingiviti olduğundan dolayı sert bir fırça kullanmak istemiyorum bebekler için üretilmiş ekstra yumuşak diş fircasini kullanabilirmiyim

10 CEVAP

Cennet29

Bebekler için Yumuşak parmak fırçası var şeffaf renkte parmağa takılıyo. Onu kullanıyorum. Benimde kedimde gingivit var başka fırça kullanmayın ztn

Cattoscar

Hindistan cevizi yağı iyi geliyormu gingivit için hiç kullandınız mı pristine jel sürüyorum şuan ama ilerleme yok kuru mama yemekte zorlanıyor

Cennet29

Hindistan cevizi yağını önermem cünkü direkt diş fırçalamaya uygun bir ürün değil. Ben bebek diş fırçasına cristalin sprey sıkıyorum 2 günde bir dişlerini temizleyip pristine jel sıkıyorum. İlerlemesinin önüne bu şekilde geçiyorum. Malesef sürekli diş bakımı yapmak zorundayız yoksa ilerliyo. İmkanınız varsa virbac diş macunu deneyebilirsiniz. Benim veterinerimde olmadığı için temin edemedim

Cennet29

Cristalin ile fırçalamamı veterinerim önerdi. Ağzı feci kokuyodu. Bu söylediğim yöntemle temizleyip sağdan ve soldan da bir pompa pristine sıkıyorum. Ağız kokusu artık olmuyor. Ama temizliği aldatırsam yine diş etleri kızarıp ağzı kokuyo. O yüzden bunu rutin halinr getirin

Cennet29

Temizliği *atlatırsam dicemtim.

Cattoscar

Ben bebekler için kullanılan ekstra yumuşak diş fırçası aldım eczaneden küçük diş etleri acımasın diye bu da olur ama dimi diğerini bulamadım

Cattoscar

Arada diş etlerine sürmek için hindistan cevizini sormuştum diş fircasina pristine jel sürüp fırçalıycam kesin bir çözümüde yok çok yorucu gerçekten

Cattoscar

Fiyatı nekadar peki cristalinin

Cattoscar

Birde sprey olan mı

Cennet29

Mrb cristalin spreyi internetten yada veterinerden alabilirsiniz. Ben alalı aylar oldu fiyatını unuttum ama pahalı değildi. Bebek fırçasıda yumuşacıksa olur tabiki