Kedimin Derisindeki Kabuklanma Mantar Olabilir Mi?

Soyasoya

Merhaba, kedimizin derisinde dün akşam görseldeki yarayı fark ettik. Mantar olabilir mi acaba ya da başka bir deri rahatsızlığı mıdır, ciddi bir durum mudur, bilgisi/deneyim paylaşımı rica ediyoruz. Not: Herhangi bir mama değişimi yapmadık, ND az tahıllı serisini kullanıyoruz, kedimiz kısır, dişi ve 1 yaşında.

2 CEVAP

Cans2201

Yaranın yakınındaki tüyleri çekince elinize geliyor mu ? Veterinerde mavi ışık ile bakılıyor eğer mantar teşhisi konulursa ecosin ile evde yıkayabilirsiniz.

Cangema

Alerjik gibi duruyor veteriner wood lambasi ile bakıp mantar olup olmadığını söyleyebilir