Kısır Kedim Yavru Mamasını Yemek İstiyor

Matmzel

Evdeki kedim dişi kısır 1 yaşında 3.400 kilosu. Ama çok hareketli ve uzun bir kedi olduğu için gören 2 kilo zannediyor. Zor mama değiştiririm asla yemez alışana kadar canımı okur. Eve gelen yeni yavruda dişi 3 aylık. Yavru kedim, kısır kedinin mamasını asla yemiyor ama bizim büyük kız hayatında hiç mama yememiş gibi önce kendi mamasını sonra çerez diye yavrunun mamasını yediğini farkettim. Bu arada sabah akşam öğün şeklinde veririm mamalarını. Kısır kedimin mamasını hep açıkta bıraktım , yavrununkini de arada çıkartıp önüne koyuyorum yediriyorum. Ama ben sürekli evde olan biri değilim önerisi olan varmıdır. Yavru büyüyüp kısırlaşana kadar en azından

3 CEVAP

Cennet29

Kediniz zayıfsa yavru kedi mamasıda yiyebilir bence. Yani biraz toparlanır bu sürede ve diğer kedide büyümüş olur. Sonra ikiside aynı mamayı kullanır. Evde iki kedi varken farklı mama kullanmak imkansızlaşıyo sürekli başını bekleseniz bile strese girip yemiyo diğerininkine koşuyo vs yorucu oluyo. Bu tarz sorunlar yaşamamak için en iyisi ikisine aynı mama kullanmak

Cangema

Sorun olmaz bırakın yesin😁

ugurcil

Kediler kıskançtır.
Benimkiler de diyabet hastası kedimin mamasını yiyor.