Yavru Kedi

Amedsoner

Hamile sahiplendiğim kedinin yavruları bir aylik oldular. Yani ilk doz aşı zamanları geldi diye biliyorum. İç dış parazit aşısı zamanı galiba. Vete gitmeden damla olarak alinacagini duymuştum. Bu konuda kesin bilgileri olan aydınlatabilir mı beni?

2 CEVAP

kedilimadam

2aylık olana kadar anne sütü almaları gerekli.2aydan sonra sütten kesildikleri zaman iç-dış parazitlerini yapabilir/yaptırabilirsiniz.

kedilimadam

Bu arada maşallah:) ayrıca ilk doz iç-dış parazitlerini veterinerde yaptırmanızı öneriyorum.Dozunu ayarlar, yavruları da sağlık kontrolünden geçirmiş olur.Ayrıca bebişlerin sağlık karnelerini de çıkartırsınız böylece.