Kedim Su İçmiyor

Azirovka

Kedim 2 haftadır doğru düzgün su içmiyor. Her gün suyunu tazeliyorum, bıraktığım gibi kalıyor. Bardaktan su içirmeye çalıştım, içmiyor. Musluktan deniyorum, oyun oynuyor. Şırıngayla denedim yine izin vermiyor. Su kabını bile değiştirdim. İçmiyor bir türlü. Ne yapmalıyım lütfen akıl verin

3 CEVAP

Cennet29

Su içmiyosa tavuk yağsız tuzsuz haşlayıp onun suyunu verebilirsiniz. Hem tavuktan yer hem suyunu içer. Yağsız kırmızı et, ciğer vs de olur. Yada kedi çorbası satılıyor onlardan deneyebilirsiniz. Yaş mamayı yada sıvı ödül mamasını sulandırıp verebilirsiniz. Yani bu şekilde sıvı almış olacak

salihaondag8

Kedi su şelalesi alıp deneyebilirsiniz bu su içmeyen ve suyu kediler genel olarak pek içmeyi tercih etmiyorlar o yüzden su içmesine teşvik etmiş olursunuz hemde suyu severek içer akan su olduğu için daha seviyorlar onun harici bu bir anda olduysa bir sıkıntı olabilir veterinere durumu anlatıp muayene ettirim görüşünü alın illaki çözüm olur belki bir sikintisi vardır onun harici o su icmiyorsa tavuk eti yada et türlerini suyuyla haşlayıp bol sulu verin yaş mama verin su alımı için faydalı olur bu sayede geniş kaplar tercih edip günlük temizleyip kabı su katın ve evin genel olarak heryerine koyun gördükçe içecektir 🤗umarım faydam olmuştur aklıma gelenler bunlar yine yardımcı olurlar inşallah fikir sahibi arkadaşlar

IIREMMM

kedi çorbası çok iyi fikir gerçekten, yaş mamaya da su katılabilir biraz her ne kadar direkt su alımı kadar etkili olmasa da, diğer arkadaşların dediği gibi plastik olmayan su pınarları da çok mantıklı bir de çeşme suyu yerine hazır ya da filtrelenmiş/dinlendirilmiş su olabilir ve suyun içine evcil hayvanlar için ağız kokusu önleyici damlalar da damlatabilirsiniz bazı kediler kokusunu sevdiği için su içimini artırabilir .ek olarak su içmemesinin altında yatan sebepler için hekimin de görüşlerini almalısınız bence ( su kabı bıyık stresi yaşamaması için yeterli genişlikte olmalı ve plastik olmamalı. cam,seramik,porselen olabilir).