Kedimin Ağız Ve Diş Sağlığı İçin Ne Yapmam Gerek

mrayT

Merhaba.8 aylık Kedimi sahipleneli 1 ay oldu.Bu sürede ağız ve diş bakımını yapmadım artık başlamak istiyorum ağız kokusu hafiften başladı sanki.Hangi ürünleri önerirsiniz ?

5 CEVAP

mrayT

......

Cennet29

Diş temizliği ile ilgili yazılanları okumanızı öneririm. Her gün diş bakımı ile ilgili yazılanlara cevap vermekten sıkılıyo insanlar 😂

Veterinerimin önerisi ile ben cristalin sprey ile temizliyorum. Parmağa takılan bebek diş fırçaları var ondalardan temin edebilirsiniz yumuşak ve diş etlerini kanatmaz. Diş fırçasına cristalin sprey sıkıp haftada 2-3 kere bu şekilde dişlerini fırçalıyorum. Üstüne de pristine jel sıkıyorum. Bitti bu kdar 😊

Cennet29

Aylardır bu yöntemi uyguluyorum memnunum. Siz kedi diş macunu alıp o şekilde de temizleyebilirsiniz. Ama kesinlikle bebek diş fırçası kullanmanızı öneririm

Ağız kokusunun birden fazla sebebi olabilir, öncelikle kokunun sebebi bulunmalı ve ona yönelik olarak hareket edilmelidir.

simsim1713

Kedimde plak oluşumu başladığı için veteriner plaquecare (yeşil kutu) diye bir toz verdi mamasına atıyorum.
Kedim dişlerini fırçalatmıyor o nedenle mamaya karıştırılan toz verildi yoksa sprey verecekti fırçalamam için.